Programlarla Ses Seviyesi Fark Ediyormu Acaba?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 23 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar. Programlarla ses seviyesi fark ediyormu acaba?
    Bazen aynı filmi 2 farklı player da denediğimde, bir playerdan çok iyi ses gelirken, diğerinden ise daha kısık bi ses geliyor ve ne yapsam diğer playerdaki gibi yüksek ses alamıyorum.Bu ses düşüklüğünü Aimp2 ile müzik dinlerken de hissediyorum.

Merak ettiğim acaba bazı programlar windows'un ses ayarlarını maximize etmeyi başarabiliyorlarmı?

windows içerisinden tüm ses ayarlarına bakmama rağmen, hepsini maximum seviyeye getirmeme rağmen halen bazı player'larda, müzik olsun, film olsun çok farklı seviyede sesler işitiyorum. Bende kendi kendime acaba windowsun bilmediğim ses ayarları mı var diye düşünüyorum.

Lenovo notebook kullanıyorum, ilk zamanlarda ses olarak çok iyi olmadığını düşünüyordum, ulaşabileceği ses seviyesi bu kadar heralde diyordum ki, Daum potplayer ile film izlerken seslerin çok daha yüksek olduğunu farkettim, aynı filmi diğer playerlarla oynattığımda ise ses daha az geliyor, aynı şekilde Aimp ile müzik dinlerken de, o yükses sesli filmin seviyesine hiçbir şarkıda ulaşamıyorum.

2. BaRıŞ Well-Known Member

Programların ekolayzer ayarları falan farklı olmasın

3. EmRe Well-Known Member

VLC player ençok ses verenlerden biri dene istersen.

4. BaRıŞ Well-Known Member

Düşük/yüksek seslerin sebepleri kullandığınız codeclerle ilgilidir muhtemelen.VLC player çok başarılıdır, kendi ses ve görüntü filtreleri vardır.Filtre olarak da AC3 filter öneririm.Google'da az buçuk araştırın, ayarlarına falan bakın, güzel şeyler göreceksinizdir!

5. EmRe Well-Known Member

Bende K-lite mega codec 6.4.0 + real alternative 2.0.2 + Quicktime Lite 4.0.0 mevcut sadece.Playerlarda herhangi bir ses kısıklığı mevcut değil.
    Bahsettiklerimin son sürümlerini bir indirin.Ayrıca ben aimp2,winamp,gomplayer,wmp11 de DFX audio enhancer kullanıyorum ve ses kalitesi çok güzel.
    KMplayer,VLC,SPlayer da codecler kendi içinde geliyor zaten.

6. BaRıŞ Well-Known Member

Dostum bazı media playerlarda ses oranı en yüksek %100 değildir.
    VLC,SPlayer gibi programlarda %500,%1000 gibi ses ayarlamaları yapılabilmekte.
    Ayrıca Gomplayer,winamp,aimp2,kmplayer gibi oynatıcılarda ses yükseltmek istiyorsan
    önerebileceğim bir yardımcı program var.
    DFX audio enhancer programı film ve müziklerin ses kalitesini çok iyi şekilde artırmakta.
    Sevmiyorum diyorsun,sesi bozuyor diyorsun ama 5 adet ayar seçeneği var.
    Doğru ayarları yapmazsan tabiki ses bozulur.

7. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar cevaplar için tekrar teşekkürler, codec konusunun üstüne daha fazla durmam gerekiyor sanırım, siz söyleyince bana da mantıklı gelmeye başladı. Bende yüklü olan tek codec paketi k-lite standart 6.0.0, onun dışında ek hiçbirşey yok.

Sayfayı Paylaş