Programlarımın Yayından Kaldırılmasını İstiyorum.

Konusu 'Dini Programlar' forumundadır ve kurt26 tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. kurt26 Well-Known Member

Aşağıda yazdıklarımı yayından kaldırıyorum.Sizin sitedende kaldırılmasını istiyorum.
    Kuranı Kerim Programı versionları,Fazilet versionları,Kuran ve sünnet,Kuranı Kerim Chm,Kuranı Kerim E-kitap,Kuranı Kerim Ebook,Büyük İslam Hazinesi versionları

Yanlış anlaşılmaması için aşağıdaki yazıyı okumanızı istiyorum.Programlarımı kaldırınca bu konuyuda beraberinde silebilirsiniz.Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim.
    Eğer diğer programlarımda şüpheye düşerseniz hepsini kaldırabilirsiniz.Diğer programlarım hakkında kesinlikle daha detaylı bilgi vererek yeniden paylaşabilirim ama ilk önce benden kaynaklanmayan bir hatadan dolayı oluşan bu programları kaldırıyorum.

Eğer Bu Siteden "Kuran.Gen.Tr " Bilgiler Alıp Paylaştıysanız Herkezin Dikkatine.

Kuranı kerim programı yaptım.Ayet hataları çıktı.Ne yapmam gerek? Benim sorum

(kurt26)
    SORU DETAY
    Bir siteden arapça kuranı kerim bölümünü alıntı yapmıştım fakat ayetlerde hatalar
    çıktı.Alıntı yaptığım site 100 milyon kişi ziyaret ettiği bir siteydi fakat site sahibi hata
    çıkabilir yazmamış siteye ve bende hata çıkacağını hiç düşünmedim.Bu yüzden tüm
    programlarımı silmeye uğraşmaktayım.Kuranı kerim bilgileri paylaşan sitede belki
    daha birçok hata çıkacak ama bunu göze alarak bu siteyi kurmuşlar sanırım.Site
    sahibi kuranı kerim bilgilerini hatalar ve eksiklikler çıkabileceğini bildiği halde
    yaydığı için günaha girdimi ? Ben ayetlerde hata çıkabilir notu eklesem bu günahtan
    kurtulurmuyum.Ne yapmam gerek.

CEVAP(Sorularla İslamiyet)
    Değerli kardeşimiz;

Hatalı olarak yayınlamak caiz değildir. Hataları düzeltmeden yayınlayamazsınız.

Kim yayınlarsa günahkar olur. Not düşmekle bu vebalden kurtulamazsınız.
    Kurantv.net » Kur'an İzle, Dinle, Öğren, Oku, Kur'an Videoları, Kura'an Mp3 sitemizden istifade edebilirsiniz.
    Selam ve dua ile...
    Sorularla İslamiyet:
    Kuranı kerim programı yaptım.Ayet hataları çıktı.Ne yapmam gerek? | Sorularla İslamiyet

Not:Bu konu hakkında bilgi veriyim.Hatalı olucağı düşünülmeden yaptığım bir
    çalışmadır.Allah rızası için yapılmış olup amacım hayrı yaymak ve kuranı kerimden
    faydalanılmasını sağlamaktı.Hatalı olacağını bilsem zaten yapmaz ve
    uğraşmazdım.Hata dediğimizde sürelerdeki ayet eksikliği veya hatası.
    100 milyon küsür kez ziyaret edilen ve edilmeye devam eden site.Bilgilerin yanlış
    olacağını zaten düşünmemiştim Sanırım nedeni zaten yıllardır herkezin bildiği site.
    kuran.gen.tr
    Üsteki cevapta caiz olmadığı söylendi ve günah olduğu.Ben cevabı almadan önce
    programlarımı kaldırmaya başlamıştım zaten.Üsteki site kapanır veya kapanmaz
    beni ilgilendirmez faydalanılacak arkadaşların dikkat etmesini öneririm.Ben kendi
    yaydıklarımı birçok çaba ile kaldırıyorum.

Tavsiye olarak
    Kuranı kerim okumak için interneti kullanan arkadaşlar kesinlikle site ne kadar ünlü
    olsada bilgileri kontrol edin Benim durumuma düşmeyin.Genel olarak ele alırsak
    yaydığınız her bilginin doğruluğunu kontrol edin şüpheye düşerseniz bilen alimlere
    sorun.Sorularla islamiyet sitesini bu konuda tavsiye ederim.

2. kurt26 Well-Known Member

Artık silebilirsiniz konuyu ben gerekeni yaptım.O site hatalı ayetleri düzeltmiyor.2 ay oldu.(İnanmayan arapça bölüm Ali imran 154.ayete baksın inneden sonrası yok.)Kaç kere bilgilendirdim düzeltmediler.Ben kendi programlarımı linklerini kaldırtdım.Konularıda kaldırdığınız için teşekkür ederim.Ben elimden geleni yaptım benim içim rahat.Hala bu yazıyı okuyup kuran.gen.tr faydalanıcam derseniz hata çıkma ihtimalini göze alın.Okudunuz ayetler tamamlanmaz eksik yazılır.Bilmeden okursanızda kuran.gentr her mebali üstümüze aldık diyor bilginize.Programıda artık yapmıyorum onun mebalidine alsınlar.

3. oguzturk Administrator Staff Member

Bilgilendirme için teşekkürler. Hata olabilir hangimizin hatası yok ki önemli olan hatayı bulup düzeltmektir. Bence çok faydalı programlar yapıyordunuz bu durumdan dolayı şev kinizin kırılmasına imkan vermeyin. Çok daha güzel programlarınızı bekliyor olacağız.

Sayfayı Paylaş