Pillimi yoksa bataryalımı tercih?

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Öncelikle herkese selam,
    Dijital fotoğraf makinesi alırken kendisi bataryalı modellerimi yoksa pil ile çalışan modellerimi tercih edersiniz questionmark

herkesin terciği farklı olabilir, yorumları bekliyoruz...

2. pult Well-Known Member

Tabiki pilli olması bir avantaj,şarjlı pillerden nereden isterseniz kaç mili amper isterseniz rahatlıkla bulabilirsiniz fiyat olarakta ucuzdur.
    Tabi az dezavantajıda vardır pilli makineler biraz daha kalın olur

Benim tercihime gelince ben ben bataryaları tercih ediyorum.

3. OrKuN Well-Known Member

pilin avantajlarından bahsetmişin bataryalı modelleri tercih ettiğini yazmışın pult hocam :) nedeni nedir acaba..?

henüz bi d-slr makinem olmadı kompak makinelerdede aslında buna göre tercih yapmamıştım başları ama hep pilli model almışım :)

4. pult Well-Known Member

:)
    Bataryalı tercihime gelince batarya her zaman daha dayanıklıdır az yer kaplar.
    Her ikisininde kendine göre eksi ve artıları vardır.

5. ot-gu Genel Sorumlu

bende bataryalı tercih ediyorum daha uzun süreli gitmesi bakımından ama batarya ölünce bulmak sıkıntı oluyor ve pahalı

6. EmRe Well-Known Member

yedek batarya varsa bataryalı daha avantajlıdır tabi ama yoksa bazen yarıyolda kalabiliyorsunuz, pilin yedeği çok olur alırsın yanına birkaçtane fazladan pil yarı yolda kalmazsın ;)

7. GamZe Moderator

bu kompak makinelerde ben bataryalı modele rastlamadım, hep pilli kullanmışımdır.

Sayfayı Paylaş