Piercing

Konusu 'Diş Sağlığı' forumundadır ve elif tarafından 21 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

TurkeyArena

PİERCİNG

Amerika'da yapılan araştırma sonucu dil, dudak, yanak ve bunların birkaçına aynı anda takılan piercing'lerin oral hastalıklar ve sistemik durumlarla ilişkili olduğu tespit edildi. Genel belirtiler ağrı, yutkunma güçlüğü, enfeksiyon ve tükürük salgısının artması olarak sıralanıyor. Oluşturabileceği potansiyel komplikasyonlar ise dişeti hasarı ve /veya çekilmesi, diş-dolgu-protezlerde tahribat, konuşmayı engelleme, skar dokusu oluşumu, metal hassasiyeti olarak sıralanıyor. Eğer piercing damarları delerse uzun süreli kanama ve enfeksiyon, ayrıca mücevher takılmış ise yutulması sonucu solunum tıkanması veya sindirim sistemi hasarı oluşturabildiği belirtiliyor. Yine de piercing yaptırmayı düşünenlerin, en azından steril ortamda uzman kişilerden yardım almaları tavsiye ediliyor.

2. GamZe Moderator

ben seviyorum ama dilime yaptırmaya cesaret edemedim şu an kaşımda takılı hiçbi sorunda yaşamıyorum tabi ağız biraz daha farklı olabilir

3. EmRe Well-Known Member

ben hiç hoşlanmam yaptıranda niye yaptırır onuda hiç anlamam

4. Pelin Super Moderator

iğrençç agızda hiç rahatsız etmiyormu acaba...

5. yaren38_20 Well-Known Member

midebulandırıcı bunların işi yok mu yaa:(

6. CAN Well-Known Member

bende hiç hoşlanmam :(:(:(

7. ShaDow_19 Well-Known Member

Gerçektende ne anlıyolar bunu yaptırınca... ??

8. BaRıŞ Well-Known Member

bende sevmem ama bazılarınada yakışıyo tabi ağızda değil

9. SHaDe_19 Well-Known Member

bunlar insanlara yakısan bırsey degıl ya
    bılmıyorum bunları yaptıranların ne kadar aklı var
    bırı bı mıknatıs tutsa bıttı :D

10. GamZe Moderator

zevk meselesi bu sevmiyosanız yaptırmazsınız, yaptıranlarada bu kadar önyargılı olmayın + aklımızda başımızda

Sayfayı Paylaş