PhotoFiltre Studio İle Resim Üzerine Yazı Yazma

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve ot-gu tarafından 8 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

PhotoFiltre Studio İle Resim Üzerine Yazı Yazma

Öncelikle ; Photofiltre Programını Açıyoruz

İlk olarak File Tıklıyoruz Daha sonra Open Diyerek Hedef'e Geliyoruz ve Resimi Seçip Diyoruz.

Daha Sonra Aşağıda Gördüğünüz Resimden T Şeklindeki İcona Tıklayarak Text Dosyasını Açıyoruz.

Ardından Yazımızı Ekliyoruz
    Font ; Yazı Stilini Seçiyoruz.
    Color ; Renk ayarlarını Yapıyoruz.
    Angle ; Yazıyı ( Yatay , Dikey ) Olarak Ayarlıyoruz

Daha Sonra Angle kısmını -45 Olarak ayarladım ( Bu Benim ayarımdır ) siz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ardından Effects kısmına Giriyoruz.
    Drop shadow ( Yazının dış çerçevesini renklendirir )
    Stroke ( Yazıya Arka fon eklemek - Gölgelendirmek )
    DeltaX ve DeltaY ( Yazı Arka fon renklerini sağa sola - yukarı aşağı olarak yönlendirir )
    Color ( Arka fon Rengini Belirler )
    Opacitiy ( Arka Fon Rengini Netleştirir , Matlaştırır )
    Style ( 3 Seçenek sunar ; Flat Gölgelendirir , Antialiased: Normal Görünüm , Diffuse: Püskürtmedir

Ve Sonuç ;

Bütün işlemler bittikten sonra Tekrar File diyoruz Save As... Seçeneğini Kullanıyoruz.
    Açılan Bölümden Kayıt Türünü ( JPEG , *.jpeg , *.jpeg , *.jfif ) Kısmını seçerek Resmi Kayıt Ediyoruz.
    Bu Şekilde Resmimiz Jpeg Formatında Olacaktır ve Upload Edilmesi ve eklenmesi Kolaylaşacaktır.

Kendi Çabalarımla Anlkatmak istedim , Umarım Anlatabilmişimdir.
    Eğer Kafanıza Takılan Bir yer Olursa Başlık Altına Belirtirseniz Elimden Geldiğince Yardımcı Olmaya Çalışırım.

Kolay Gelsin..

Başlığa Ait Programa Ulaşmak ==>>PhotoFiltre Studio v9.0.0

2. Pelin Super Moderator

paylaşım için teşekkürler,,,

Sayfayı Paylaş