Phenom II x4 955 mi? yoksa Phenom II x4 965 mi?

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar başlıktaki işlemcilerden birini Gigabyte GA-MA770T-ES3 anakartıyla almayı düşünüyorum. İkisi arasında kararsız kaldım.Phenom II x4 965'e daha sıcak bakıyorum oyun oynamak için alıcam ama 140w güç tüketimi kafamı karıştırdı. Ne gibi dezavantajları var? Ve anakartımla uyumu nasıl olur verim alabilirmiyim? İkisinide araştırdım Phenom II x4 955'i 280 TL ye Phenom II x4 965'i de 283 TL buldum. 400-420 TL ye kadar bütçem var. Daha farklı da önerileriniz var mı anakart yada işlemci olarak?

2. EmRe Well-Known Member

Amd phenom II x4 955 black edition alman sana fazlasıyla yetecektir. Anakart olarakta biostar ta890gxe veya msi 890gx-g65 modelini alabilirsin.

3. GamZe Moderator

Fiyat farkı fazla değil aralarında hız harkı var ucuz olan 3.2GHZ diğeri 3.4GHZ

4. EmRe Well-Known Member

Güç tüketimi kafamı karıştırıyor. Ne gibi dezavantajları olabilir 140 watt'ın

5. EmRe Well-Known Member

güç olarak az olanı seç. Elektrik faturasına ve power supply'in performansını etkiler.

6. EmRe Well-Known Member

Saolun arkadaşlar yardımlarınız için.

7. EmRe Well-Known Member

Benim şu anda kullandığım islemci amd phenom II x4 965 c3 125 watt güç çekiyor ısı değiri biosta 43 ile 48 derecede. Ben sıvı soğutma ıle 26 dereceye kadar düşürüyorum. thermal take bigwater745 ile başardım bunu overclock yapmadım henüz. Overclock potansiyeli yüksek bir islemci ne yapacan deme zaten 3.4 ghz diyenlere cevabım overclock'tan sonra fps patlaması yaşarsın.

Sayfayı Paylaş