Peugeot üç günde binden fazla araç sattı

Konusu 'Peugeot' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Peugeot üç günde binden fazla araç sattı
    Hükümet tarafından açıklanan ekonomik paket içeriğinde yer alan ve 17 Mart tarihi itibariyle uygulamaya konulan ÖTV indirimi, otomotiv sektörüne büyük canlılık getirdi. Peugeot showroom’larında ÖTV indirimi sonrasında ilk 3 gün beklentilerin de üzerinde ziyaretçi trafiği yaşandı. Günde 2000 adet ziyaretçi ile showroom trafiği geçen haftaya oranla 5 kat arttı.

Peugeot Otomotiv Pazarlama Genel Müdürü Jean Pierre Vieux, ilk 3 günde bin adetten fazla satış bağlantısı yaptıklarını açıkladı. Vieux, şöyle konuştu: "ÖTV indiriminin Mart ayı pazar rakamlarını da çok olumlu etkileyeceğine inanıyorum. Mart ayında geçen yılın Mart ayı rakamlarından çok daha fazlasına ulaşacağımızı öngörüyorum.

ÖTV indirimine ek olarak çevre duyarlılığına destek olmak için Blue Lion standartlarına sahip olan modellerimizde uyguladığımız 1.000 TL ek fiyat avantajını sürdürüyoruz. Yeni Peugeot 407 modelini de 41 bin 280 TL’den başlayan fiyatlarla ayda 407 TL ödemeli finansman seçeneği ile sunmaya devam ediyoruz. Hafif ticari araç pazarında elde ettiğimiz 3.lüğü korumak adına tüm hafif ticari araç gamımıza yönelik olarak da özel bir kampanya sunuyoruz. Mart ayında sunulan bu önemli fırsatların tüketiciler tarafından mutlaka değerlendirilmesini öneriyorum."

20.03.2009, Cuma

Sayfayı Paylaş