Pentax X70 megazum

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

PENTAX X70
    Pentax yüksek 24x zumlu D-SLR olmayan ama onun kadar iş gören slr-like makinesinin duyrusunu yaptı,12 megapiksel olan kamera dış görünüşü ilede D-SLR makinelere benziyor.

Pentax X70 megazum fotoğraf makinesi kompakt bir kameranın kullanım kolaylığının yanında diyafram / çekim hızı öncelikli ve manuel çekim modu, Gerçek sensör hareketi ile donanımsal Sarsıntı Azaltma, hızlı işlemler ve yüksek kalitede zum objektif gibi DSLR modellerinde bulunan özelliklere sahip.

Kompakt ve hafif gövdesinde 24x optik zum lensi barındıran Pentax X70 fotoğraf makinesi 26mm geniş açı ile 624mm telefoto arasında geniş odak uzaklık değerleri sunuyor. Böylece geniş açılı manzara ve grup fotoğrafları ile uzaktan spor karşılaşmalarının kareleri kolaylıkla çekilebiliyor.

Tahmini fiyatı 400$
    Pentax X70 Megazum fotoğraf makinesi özellikleri
    • 12 megapiksel çözünürlük
    • 24x optik zum objektif
    • 26 mm - 624 mm odak uzaklık değerleri
    • 2.7 inç büyüklüğünde 230,000 piksel LCD ekran
    • Sensör kaydırmalı Sarsıntı Azaltma (Shake Reduction) sistemi
    • 11 kare/sn çekim hızı ile peş peşe 21 adet seri fotoğraf çekimi
    • 32 kişiye kadar Yüz Tanıma Teknolojisi
    • 1280 x 720 piksel çözünürlükte 15 kare/sn ile yüksek tanımlı video kayıt
    • ISO 6400

2. OrKuN Well-Known Member

resim ölmüş sanırım göremiyoruz

3. ot-gu Genel Sorumlu

ilk mesajda resim yenilenmiştir. Bunlarda benden :)

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

4. OrKuN Well-Known Member

evet dslr cihazlara benziyor ama iş görürmü ne dersin pult hocam, senin görüşünü alalım ;)

5. pult Well-Known Member

Benim tahminim bu makine pentax'ın D-SLR'ını severek kullanan pentax kullanıcıları tarafında D-SLR'larının yanında pratik kullanım için kesin bulunduracağı bir makinedir,neden dersek pentax kullanıcılarının çoğu tesadüfen pentax almayanlardan oluşur SLR makinelerinin mucidi olan pentax'ı bilinçli kullanırlar ve zamanla bu alışkanlığa dönüşür başka makinelerden haz alamazlar,aslında bu durum diğer marka makine kullanıcıları içinde hemen hemen aynıdır,ben hep canon kullandım ve halada 2 modelini kullanıyorum,heveslenip bir nikon d90 aldım makinenin mükemmel olmasına rağmen aklım hep canon'da.

Bu pentax benim tercihim olurmu diye sorarsak,zum yeteneğinden dolayı tercih edilebilir,ama bu fiyata daha yetenekli slr-like makine alınır.

NOT,ot-gu destek için sağol hocam.

1 kişi bunu beğendi.
  6. EmRe Well-Known Member

lens ile kasanın renk tonları neden farklı, makinenin görünümünü basitleştirmiş, sırf bu yüzden almam thumpdown

7. EmRe Well-Known Member

200 $ a slr-like makine bulabilirmiyiz, tavsiye edeceğiniz bir makine varmı arkadaşlar.

8. pult Well-Known Member

Yurt dışında ısmarlayabilirsiniz o fiyata,olympus sony ve panasonic olabilir bu markaların hem ucuz hemde kalıteli slr like makineleri vardır, sony h serisi veya panasonic tz serisi alt modellerinden 200$ var.

Sayfayı Paylaş