Pelvicachromis Taeniatus(Mor Krib), Cüce Cihlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Cüce Cihlid
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Mor Krib
    Bilimsel Adı: Pelvicachromis Taeniatus
    Dağıtım: Afrika,Nijerya ve Kamerun
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Barışçı-Çiftleşme döneminde agresif
    PH: 6.0-8.0
    Sıcaklık: 22C - 26C
    Maksimum Boy: 8 cm
    Ana renkler: Mor, Sarı, Siyah
    Cinsiyet: Genç ve üreme olgunluğuna ulaşmamış balıklarda cinsiyet ayrımı zordur.Olgun erkeklerde sırt ve anal yüzgeçler daha uzun, olgun dişilerde ise sırt ve anal yüzgeçler daha yuvarlaktır.Dişilerin karın bölgesi mor renklidir.Yumurtlama döneminde bu mor renk pembeye dönüşür.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Her türlü yemi kolayca yer.Genelde dondurulmuş canlı gıdalar, salamura karides, kankurduyla beslenebilir.Sebze diyeti yapılması gerekir.Tank kayalardan mağaralar oluşturularak dizayn edilmelidir.Kayalar akvaryumda 2-3 grup şeklinde akvaryumu bölecek şekilde konulmalı, ters saksı veya kütük kullanarak balığın yumurtlayacağı yada saklanacağı yerler oluşturulmalıdır.Akvaryum tananına ince çakıl döşenmelidir. turkeyarena.net
    Karma tanklara uygun, barışçıl bir balıktır.Barb, danio, rasbora ve gurami türleriyle aynı tankı paylaşabilir.
    Üretim: Üretimi kolaydır.Üretim için uygun bir genç çift üretim akvaryumuna koyulmalı ve canlı gıdalar, uygun PH ve sıcaklıkta üretim teşvik edilmelidir.Mor Krib s genelde kaya içindeki mağaralara yada ters döndürülmüş saksı yerlerde mağarala duvarlarına yumurtalarını sıvar.Yumurtlama ve döllenmeden sonra, Dişi mağara içinden genelde çıkmaz, erkek ise mağara etrafında koruma amaçlı devriye gezer.2-3 gün içinde yumurtalar erkek tarafından döllenir, 7-8 gün içerisinde yavrular yumurtalardan çıkar.Yavrular küçük parçalı yemlerle veya ticari olarak satışa sunulmuş yavru yemleri ile beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş