Pelvicachromis Pulcher(Kribensis), Cüce Cihlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Cüce Cihlid
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Kribensis
    Bilimsel Adı: Pelvicachromis Pulcher
    Dağıtım: Afrika, Nijerya
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Bölgeci-Kendi türüne agresif
    PH: 5.5-8.0
    Sıcaklık: 24C - 27C
    Maksimum Boy: 10 cm
    Ana renkler: Mor, Kırmızı, Gri
    Cinsiyet: Erkekler daha parlak renkte ve daha büyüktür.Anal yüzgeci ve kuyrukları dişilerden daha uzundur.Dişilerin karın bölgesinde yumurtlama döneminde vişne renginde ateş kırmızısı renkleri olur. turkeyarena.net
    Bakım: Bakımı kolaydır.Her türlü yemi kolayca yer.Genelde dondurulmuş canlı gıdalar, salamura karides, kankurduyla beslenebilir.Sebze diyeti yapılması gerekir.Tank kayalardan mağaralar oluşturularak dizayn edilmelidir.Kayalar akvaryumda 2-3 grup şeklinde akvaryumu bölecek şekilde konulmalı, ters saksı veya kütük kullanarak balığın yumurtlayacağı yada saklanacağı yerler oluşturulmalıdır.Bol bitkili bir akvaryum tercih edilmelidir.Kribensis bitki yaprakları ve köklerine zarar vermesede, yumurtlama döneminde iyiy bir kum kum kazıcı olduğundan, bitki köklerini tabandan çıkarabilir.Bu yüzden tavsiye olarak yapay bitkiler tercih edilebilir.
    Üretim: Üretimi kolaydır.Üretim için uygun bir genç çift üretim akvaryumuna koyulmalı ve canlı gıdalar, uygun PH ve sıcaklıkta üretim teşvik edilmelidir.Kribensis genelde kaya içindeki mağaralara yada ters döndürülmüş saksı benzeri güven hissettiği yerlere yumurtlar.
    Yumurtlama ve döllenmeden sonra, Dişi mağara içinden genelde çıkmaz, erkek ise mağara etrafında koruma amaçlı devriye gezer.2-4 haftalık süreç içinde yavrular oluşur.Yavrular küçük parçalı yemlerle veya ticari olarak satışa sunulmuş yavru yemleri ile beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş