Pc Toplayacağım bBu Sistem İçin Yorumlarınız?

Konusu 'Donanım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum, sizce nasıl yorumlarınızı bekliyorum.

işlemci: AMD PHENOM II X6 1055T 2.8GHZ / 3.3GHZ TURBO CORE 9MB CACHE İŞLEMCI 415 tl
    ekran kartı: ZOTAC GTX 460 GDDR5 1GB 256BIT NVIDIA GEFORCE DX11 EKRAN
    KARTI 456 tl
    anakart: GIGABYTE GA-870A-UD3 AM3 AMD 870/SB850 DDR3 2000MHZ (O.C.) USB 3.0 ANAKART 226tl
    ram: KINGSTON 4GB DDR3 1333MHZ CL9 DUAL KIT RAM 158 TL
    kasa: AEROCOOL VS-9 550W MIDT ATX SİYAH KASA 177 TL
    toplam 1432 tl

arkadaşlar bütçem 1500 tl civarındaydı.

2. EmRe Well-Known Member

-Harddiskin dönüş hızı düşük buda sistem performansını olumsuz etkiler.7200RPM'de dönen bir harddisk lazım en az. Artık 5400'lerde falan dönenler alınmaz.
    -Çok istisnai bir durum olmadıkça amd işlemciyle asus anakart tercih edilmemeli uyum sorunları olabiliyor.
    -sen sadece güç kaynağı yazmışsın kasa nerde onuda fiyata dahil edersen bu senin topladığın 1550 Tl civarları olur.
    -o ramle aynı fiyata CL7 olanı var -CL yazan yerdeki sayı ne kadar az olursa o kada iyidir.
    -amaç ilk olarak oyun ise işlemciden falan kısıp ekran kartına vermek gerekir.

3. BaRıŞ Well-Known Member

1-ASUS'un altına amd takılır defalarca netten araştırdım hepsi olumlu cevap verdi
    2-kasayı da eklemiştim ama fiyat yükselmesin diye burayı koymadım .
    3-harddisk oyunlarda bi işe yaramaz.
    4-CL'de haklısın

4. OrKuN Well-Known Member

Hdd oyunlarda işe yaramazmı :D
    birileri yanlış bilgi vermiş anlaşılan sana

5. EmRe Well-Known Member

Harddisk oyunlarda çok işe yaramayabilir fakat hızlı bir bilgisayar için hızlı bir hdd gerekir. işlemci,ram hepsi iyi olsa bile hdd yavaş olursa sistem performansı düşer buda oynadığın oyunada etki eder.

6. EmRe Well-Known Member

Aynı fiyata çok daha hızlı harddiskler varken gidipte yavaş olanı niye seçiyorsun?

Sayfayı Paylaş