Pc Bekleme Durumu

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve boikot tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. boikot Well-Known Member

bilgisayarımı beklemeye alınca sonra tekrar bir tuşa basıyorum devam etmek için ama monitör açılmıyor bu sorun neden kaynaklanıyor..

2. ot-gu Genel Sorumlu

monitör açılmıyor derken, hiç mi açılmıyor veya ne yapıyorsunda açılıyor,

aynı sorunu bilgisayar ilk açılırkende yapması lazım eğer sorun varsa, tabi bu arada monitör ün elektriği var power(güç) anahtarı açık değilmi ;)

3. boikot Well-Known Member

yani beklemeye aldıktan sonra tekrar devam etmek için bir tuşa basınca beklemedeyken yanıp yanıp sönen monitör ışığı tam yanmaya başlıyor ama ekrana görüntü gelmiyor siyah ekran kalıyor ancak reset atınca düzeliyor..

4. ot-gu Genel Sorumlu

donanımsal olarak ta kaynaklanabilir yazılımsal olarakta bilgisayarı sağlamlığına emin olduğun bi tarihe sistem geri yükleme yapmayı dene istersen bir ;) büyük olasılıkla windows sisteminden kaynaklanan bi problemdir yazılımla alakalı

5. boikot Well-Known Member

Evet ama ben format attım yine düzelmedi bi türlü bekleme sorunu halledemedim beklemeye alıyor orda bi sorun yok ama beklemdeyken devam etmek için bi tuşa basınca ekran açılmıyor ..Bu sorun ekran kartından kaynaklanabilir normalde ekran kartı onboar ken bi sorun yok tu ne zaman harici bi ekran kartı aldım ondan sonra beklemedeyken devam etme sorunu başladı ekran kartım radeon 9600 pro

6. ot-gu Genel Sorumlu

sorunun tam olarak ekran kartından olduğunu anlamak için bence eski sisteme gerii dön yani sonradan taktığın ekran kartını çıkar ve onboard olarak kullanmaya başla aynı sorun olacakmı dene, eğer sorun düzelirse ekran kartını değiştir yok devam ederse başka bir yerde arayalım sorunu anakart olabilir ama benim aklıma yinede yazılım geliyor virüs veya bir sistem çakışması olabilir ;)

7. boikot Well-Known Member

valla bi beklemeye alamıyorum diye ekran kartını değiştiremem ama format attığım halde düzelmiyor büyük ihtimal ekran kartı driverlarından kaynaklanabilir..

8. ot-gu Genel Sorumlu

elektrik tasarrufu için uzun süre bekletmek yerine kapatmak daha karlıdır ;) biliyorsundur elektriğe gelen zamları

9. boikot Well-Known Member

Bilmezmiyim en iyisi fişini çekmek..

Sayfayı Paylaş