PC Başlangıçta çıkan hata yazısı..

Konusu 'Donanım' forumundadır ve boikot tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. boikot Well-Known Member

Bilgisayarı açtığım zaman ilk açılış ekranında şöyle bir yazı çıkıyor ve f1 e basmadan devam etmiyor bu ne anlama geliyor..

'' Warning! Cpu has been changed or cpu ratio changed fail. Please re-enter cpu settings in the cmos setup and remember to save before quit.

2. ot-gu Genel Sorumlu

işlemci hızınımı değiştirdin bios ayarlarından, bios u kontrol et bulamazsan default ayarlara dön...

3. boikot Well-Known Member

Evet biliyorum default yaptım hemde kaç kere buna rağmen aynı hata bazen yine çıkıyor..

4. ot-gu Genel Sorumlu

anakartın üzerinde hız çarpanları için küçük switchler(anahtarlar) vardır onlarla oynama yapmadıysan eger, bios yazılımını güncellemeni öneririm ;)

5. boikot Well-Known Member

Bios yazılımım güncel switchlerlede oynamadım. O hata çıktıktan sonra bilgisayarımın saati ve tarihide bozulmuş oluyor acaba anakartın piliyle ilgili bir sorun olabilir mi?

6. ot-gu Genel Sorumlu

pil 3-4 ytl lik bişey denemekte fayda var, hatta büyük olasılıkla pil den, şöyle bir sörf yaptım aynı sorun yaşayan varmı diye, baya varmış :)

yalnız biri pil i değiştirmiş sorunu çözülmemiş, pilden değil diye not düşmüş, ısrarla pil olduğu söylendiği için, pili ikinci kez değiştirmiş ve sorun çözülmüş çünkü ilk aldığı pil boşmuş, buda dip not olarak aklında bulunsun ;)

7. boikot Well-Known Member

Tamam değiştirilim bakalım sağol...

8. boikot Well-Known Member

Sorun çözüldü ama nasıl oldu bilmiyorum artık o hata çıkmıyor...

9. ot-gu Genel Sorumlu

pili değiştirdinmi?

10. boikot Well-Known Member

Hayır değiştirmedim eğer bir süre sonra tekrar o hata çıkarsa değiştiricem şu ana kadar çıkmadı..

Sayfayı Paylaş