Pardüsmü ubuntumu?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Herkese Merhaba,
    Ben Linux'a yeni başlayacağım sayılır. Bilgisayara kurmadan önce siz tecrübeli arkadaşlara bi sorayım dedim. Pardus mu kurayım yoksa ubuntu mu? İkisinde birbirlerine göre artı ve eksi yönlerini yazarmısınız rica etsem?

Pardüs tubitak'ın yapımı o yüzden kararsız kaldım. Ben exe çalıstırmıyor diye kullanmıyordum. Ama artık exe çalıştırıyor. WİNE sayesinde ama kararsız kaldım ubuntumu pardüsmü diye

Ubuntu çığır açan ilk 10 işletim sistemi arasında ama pardüs yok o yüzden aklıma takıldı.

2. CAN Well-Known Member

Bence Pardus bir kere Türk yapımı ve dilide Türkçe hemde görsel açıdan KDE yi daha iyi buluyorum ben.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Eğer genel özellikleri bakımından ele alırsan Ubuntu tüm dünyada tanınan, kullanılan ve "çığır açan" mükemmel özellikleri olan bir Linux dağıtımı ve Pardus'tan daha iyi.

Ama kişisel fikrimi sorarsan Pardus, Tübitak'ın UEKAE projesi kapsamında geliştirilen, her sürümünde eksilerini biraz daha azaltan ana dili Türkçe olan arayüz açısından bir Linux dağıtımı. Kullanırsan ve karşılaştığın hatalarla savaşmaya çalışırsan sistemin geliştirilmesine sen de katkıda bulunursun.Wine çok problemli bu arada.

4. BaRıŞ Well-Known Member

ubuntuda türkçe aslında arkadaşlar

5. BaRıŞ Well-Known Member

pardusu kullan türkçe ve sorunlar oluşursa hatalar da türkçe olur daha iyi anlarsın ,ayriyetden türk yazılımınada katkıda bulunursun pardus kur

6. CAN Well-Known Member

Yukarda da belirttiğim gibi yine Pardus ;)

Sayfayı Paylaş