Parachromis Managuensis(Jaguar Cichlid), Amerikan Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Amerikan Cichlid
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Jaguar Cichlid
    Bilimsel Adı: Parachromis Managuensis
    Dağıtım: Orta Amerika
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Çok Agresif
    PH: 7.0-8.6
    Sıcaklık: 25C - 32C
    Maksimum Boy: 35 cm
    Ana renkler: Kahverengi, Siyah
    Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla doğal olarak daha iridir.Erkekler uzun , dişiler ise daha kısadır.Erkeklerde renk bakır ve siyahtır.
    Bakım: Her türlü yemi kabul eder.Akvaryum kayalarla dizayn edilmelidir.Bitki kullanılmamalıdır.Akvaryum büyüklüğü en az 400 litre olmalıdır.
    Üretim: Alt Yumurtlayıcıdır.Üretimi çok zordur.Üretim için çok özel şartların sağlanması gerekir.Su değerlerinin sağlandığı koşullarda, üretim tankında bir damızlık çiftle üretime teşvik için sıcaklık yükseltilmeli ve canlı yem verilmelidir.Ancak böyle bir damızlık çifte ulaşmak için, yavruyken alınan balıklardan en az 8-10 'lu koloni kurulmalıdır. turkeyarena.net
    1000-2000 adet yumurta bırakılır.Döllenmiş yumurtalar bir hafta içinde yavru balık haline dönüşür.Anne ve baba iyi bir koruyucudur.Yavrular daphina ile beslenebilir.

Sayfayı Paylaş