Oyunda Ekran Yanlardan Basık

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar, ekran kartı driverım güncellenmiş durumda GeForce GT 240. Oynadığım oyunun kendi ekranıma göre çözünürlüğü yok. Bende oyunu 800 x 600 de oynamak istiyorum ama yanlardan fazla derecede basık duruyor. Farklı bir bilgisayarda bu olayı yaptığımda çözünürlük ne olursa olsun ekranı kaplıyor. Benimkinde neden böyle problem veriyor anlamadım.

2. EmRe Well-Known Member

Oynadığın oyunlarda oyundayken ayarlarında "Full Screen" yazısı varsa onu işaretle yada tıkla. Bende de 22 inc Samsung monitör var widescreen. Şuana kadar sadece Sniper Ghost Warrior oyununda ekranda sorun yaşadım. Onuda hem oyunun çözünürlüğünü hem de kendi ekran çözünürlüğümü aynı yaparak çözüm buldum.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Senin ekran sanırım dik dörtgen tiplerden 800x600 senin bilgisayarında iş görmez yani görüntüyü okadar yayvanlaştıramaz 1024x768 denemelisin.

4. EmRe Well-Known Member

Benim ekran wide screen 1024x768 vb. çözünürlüklerde tam ekran olmuyor ama başka geniş ekranlı bilgisayarlarda sorun yok.

5. BaRıŞ Well-Known Member

işte dediğim olaydan kaynaklanıyor gemiş ekran sendeki o kadar yaymıyor görüntü bozulmasın diye sanırım piksel kırılması oluyor ekran kartının program ayarlarında açmak istediğin oyunu seç özelliklerini istediğin çözünülürlüğü yap belki düzelir

6. EmRe Well-Known Member

Nvidia control panelinde program ayarlarına cs'yi ekledim ama sonuç aynı.

7. OrKuN Well-Known Member

Oyunun 1024x768 çözünürlüğü desteklemiyor olabilir. Ya da ekranın 1440x900 gibi daha farklı bir çözünürlük destekliyor olabilir

Sayfayı Paylaş