Oracle-Google Kavgası Bitmiyor!

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. GamZe Moderator

Oracle yazılım firması, Google’nin Android’de kullandığı java kodlarının doğrudan izinsiz olarak kullanıldığını iddia ederek Ağustos ayında Google’ a dava açmıştı. Peki iddialar doğru mu?

Google’nin oluşturduğu işletim sistemi olan Android’de kullanılan java kodları yüzünden iki şirket arasındaki tartışma büyüyerek devam ediyor.
    Java’nın patentinielinde bulunduran Oracle firması , Google’nin izinsiz olarak kodları Android işletim sistemi için kullandığını iddia ederek Ağustos ayında dava açmıştı.

Dava dosyasında Oracle’a ait Java patentlerinden bazı kodların Google tarafından kullanıldığını ve bu yüzden dava açıldığı belirtilirken, Oracle firması mahkemeye gönderdiği yeni şikayet dilekçesinde, Google’nin java kodlarını direk
    olarak kullandığını iddia ediyor.

Oracle, bu davayı kazanması durumunda Android işletim sisteminin kullanımının durdurulmasını istiyor. Google bu yeni şikayete henüz resmi olarak bir cevap vermezken, davanın sonucu merakla bekleniyor.

kaynak: http://www.bilisimlive.com/oracle-ve...iyor-1259.html

2. EmRe Well-Known Member

Google rakip çıkması lazımken google herkese rakip oluyor. Büyümesi engellenemeyen güç olarak duruyor.

Sayfayı Paylaş