Opel Vectra Fun kulubü

Konusu 'Opel' forumundadır ve ot-gu tarafından 7 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Vectra Fun Kulübüne hoşgeldiniz!

Opel Vectra kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Vectra ile ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve fikrinizi söyleyebilirsiniz.

2. OrKuN Well-Known Member

Opel Vectra 2.0i'nin (ilk kasa) 1995 modelini almak istiyorum. Bu araçların size ulaşan kronik problemleri var mı? Satın alırken özellikle dikkat etmem gereken noktaları nelerdir? Ortalama 100 bin km'de bir araç almayı düşündüğümden, normal periyodik bakımları fiyat olarak ne düzeyde olabilir? Yakıt tüketimleri ne kadar olur (şehir içi-dışı)? Bu aracın motor ömrü ortalama ne kadardır? Bu araca ait teknik veriler mevcut mudur? Bu kasada 2.0i 16V 136 HP motor kullanıldı mı?

3. OrKuN Well-Known Member

Satın almayı düşündüğünüz 100 bin km dolaylarında olan ikinci el Opel Vectra 2.0i araçlar sağlam ve uzun ömürlü üretimlerdir. Bilinen önemli kronik sorunları da yoktur. Ancak aracın ikinci el olması nedeniyle satın alınmadan önce yetkili bir serviste kaporta, boya, iç aksam ve mekanik olarak geniş açılı bir kontrole girmesi ve sonuca göre karar vermeniz gerek. Bu araçların motor ömürleri şahit olduğum kadarıyla en az 300 bin km'dir. Bu kasalarda 136 HP motorlar kullanıldı.

4. OrKuN Well-Known Member

1999 model, Opel Vectra 2.0 CD marka, 35 bin km'deki araca orijinal Opel sunroof taktırmak araca zarar verir mi, fiyatını düşürür mü? Ayrıca düz vites olan aracı otomatik vitese çevirmek performansı nasıl etkiler? Her iki uygulamada da aracın orijinalliği bozulur mu? Tüm bunları en iyi nerede yaptırabiliriz ve maliyeti ne olur?

5. OrKuN Well-Known Member

1999 model olan Opel Vectra araca sonradan takılacak sunroof işlemi için bilindiği üzere tavan kesilecek. Tavan bir aracın tüm karoserinin temeli sayılır ve sunroof için kesildiğinde bu temelde esnemeler başlar. Bu da tüm karoserin çabuk yıpranmasına ve virajlarda aracın esnemesine de nedendir. Orijinal sunrooflu araçların tavan iç kısmında ek takviyeler vardır ve bu olumsuzluk giderilmiştir. Şayet uygulamayı yapacak kuruluş bu takviyeleri de yapacaksa takmanın bir mahzuru olmaz.

Otomatik vites uygulaması ancak Opel yetkili servislerinde orijinal parçalar kullanılarak yaptırılabilir. Bu işlemlerin maliyetlerini bu kuruluşlarla yapacağınız temaslarla öğrenilebilinir. Otomatik şanzıman elbette manuel şanzımana göre daha düşük performansa sebep olacaktır ama kullanım rahatlığı da önemli bir avantajdır.

6. tarsuslu2410 New Member

slm arkadaşlar 2003 model opel vectra aracının anahtarının dış kabı eskidi içi sağlam acaba sadece bu dış kabı bulabileceğim bir yer varmı?

7. OrKuN Well-Known Member

.: İSTANBUL ELEKTRONİK ANAHTAR :. - anahtar ve kumandalar#

Oto Anahtar

verdiğim adresleri incele istersen işine yarayacak bilgiler bulabilirsin, opel servislere sorup bilgi aldınmı bilmiyorum ama bence ilk yetkili servislere başvurabilirsin.

8. hasan677 New Member

vektra cok büyük alışmaya çalışıyorum konforlu çok rahat bir araba alışkanlık yaptı hergün şehiriçinde gezmek istiyorum ama biraz cebimi yakıyor [​IMG]

9. OrKuN Well-Known Member

haklısın hasan araba iyi ama özellikle 2000 ve üstü motor hacmindeki vectralar baya bi cebe zarar,,,dünyadaki en pahalı benzini kullanan bizler için bu arabalar ekonomik değil artık, dolayısıyla arabanın ikinci el piyasasıda düşüyor, vergi ve benzin yüzünden :(

10. OrKuN Well-Known Member

opelci arkadaşlar bilgi ve deneyimleinizle fun klubümümüzün gelişmesinde yorumlarınızı esirgemeyin, bakıp çıkmakla yetinmeyin sadece ;)

11. IILODOSII New Member

Selam ben yeni üye oldum bu siteye bizde 2006 model fıat marea vardı onu sattık 2007 opel vectra aldık ama vectra nın yakıt tüketimi biraz fazla mareaya göre coook yakıyor bide bazen yol bilgisayarında 100km tüketimi 20 lt yi buluyor son olarkata arabanın motoru ısındıkca daha az yakıyor 100km de sehırdısı 5,5 6 lt ye düşüyor vectra kullanıcılarınında arabanın motoru ısındıkca yakıt tüketimini nasıl onlarınında düşüyormuu yakıt tüketimi bide mp3 bu arabanın neresıne takılıyor veyahut takılmıyormu onuda sorucaktım yorumlarınızıda beklıyorum

12. OrKuN Well-Known Member

motor ısındıkca yakıt sarfiyatı soğuk çalışmaya göre az olacaktır, aşagıda açıklayaıcı bilgi veriyorum bununla ilgili...

mp3 soruna gelince birkaç yöntem tavsiye edebilirim, ilk olarak orijinal mp3 takmaya çalışabilirsin yalnız bildiğim kadarıyla pahalı oluyor veya perte çıkmış araçlardan bulmaya çalışabilirsin...

ikinci yöntem olarak
    Ses sistemi satan yerlerde her araç için çevirici kitler bulunuyor. Vectra için de var bu kit. Plastik bi parçadan ibaret. Üst bölümde cd çalar için bölüm, alt kısmında ise eşya koymak için bir göz var...

yada

çakmaklara takilan mp3 playerlar var. 30-60YTL arasi. onlardan bir tane alip kullanabilirsin. Çakmak yuvasina takiliyor, radyo kanallarindan birini işgal edip calisiyor.

13. yiğidom58 New Member

selam ben sivastan yeni üyeyim, opel vectra 2000 cd 96 yeni aracım süper, ikinci elde bu fiatlara, konfora, emniyete, performansa göre alınabilecek en uygun araç

14. EmRe Well-Known Member

hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin tpx

15. s_kursun New Member

arkadaşlar 99 model vectra 2.0 16v sahibiyim. Aracı yeni aldım.
    bu modelin kullanma kılavuzuna sahip olanınız var mı?
    araçta dijital klima var ancak klima olmadan kaloriferi çalıştıramıyorum. kullanma kılavuzu veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

16. HoRoZKeNTLi New Member

Opel Vectra Cdx Almayı Düşünüyorum 2,0 Motor Bu Araç Hakkında Bilgisi Olan Arkadaş Varsa Bilgilendirir Mi..._?

17. OrKuN Well-Known Member

Hangi konuda bilgi almak istediğini yazarsan daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışırız. Genel olarak opel kalitesini ıspatlamış bir marka. Vectra'da opel gözdesiydi ama artık üretimden kaldırdılar, yeni gözde insignia. Performans ve kaliteyi arıyorsan Opel Vectra Cdx güzel tercih.

18. Misafir Guest

arkadaşlar 2005 vectra arabam var hidrolik dreksiyon yağının kutusunu bulamıyorum galiba yağı azaldı şimdi hafiften ses yapıyor bilen varsa yardımcı olabilirmisiniz acillllll

Sayfayı Paylaş