Opel Corsa Fun kulubü

Konusu 'Opel' forumundadır ve ot-gu tarafından 7 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Corsa Fun Kulübüne hoşgeldiniz!

Opel Corsa kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Corsa ile ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve fikrinizi söyleyebilirsiniz.

2. dedex61 New Member

opel corsa 1.2 sizce iyimi dir.

3. OrKuN Well-Known Member

Corsa genel olarak
    gerek park gerekse görüş açısı bakımından harika bi araç. 2000-2004 arası modellerde direksiyon kutusunda lakırdama olayı var yeni modellerde bu sorunu giderdiler sanırım ama eski modellerde bu sorunu yaşayanlar servisde kutunun değişimiyle düzeltiliyor, yüksek hızlarda yalıtım yetersiz gibi rüzgar sesi geliyor içeri sanki camın bir kısmı açıkmış gibi ama sınıfındaki diğer markalardada yalıtım olayı hemen hemen aynı ;)

Corsa1.2 lerin kalkışta biraz ağır kaldığı söyleniyor, yüksek hızlarda vasat ama şehir içi düşük süratlerde ideal,

Corsa 1.3 cdti lerin kronik sorunlarını yazasak,
    ses yalıtımı cok rahatsız edici, geri vitesde şanzıman cart diye ses çıkarır bazen opellerde olan genel sorun biraz yuvarlak çizin başka kullancılarda bundan şikayetçi. Birde yine opellerde olan sorunmuş bazen marş basmıyor

Corsa model ve üretim aralıkları aşağıdadır

Corsa A (ilk kasa) --------- 1983-1993 yılları arasında

Corsa B --------- 1993-2000

Corsa C (şu anki son kasa) 2000-2006 arasında üretilmiş.

Corsa D (üretildi ancak satışa çıktımı bilmiyorum)

4. ıce man New Member

arkadaşlar bende 2006 model 1.2 twinport enjoy corsa var biraz modifiye yaptım araçta hiç bir hasar yok yani mükemmel 1.2 olduğu için ağır felan kaldığıda olmuyor seri bi arabada değil ama çok iyi yani yakıt cimrisi yani bir genç için ideal

5. okanerden1925 New Member

bende aranıza yeni katılan birisi olarak 1.4 corsa c 2001 model sahibiyim ilk defa araç sahibi oldum ve bu aracın bir opel olmasından da mutluluk duydum aracım hakkında pek fazla bilgim yok bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız tam bir opel ci olmuş olurum sanırım :) şimdiden teşekürler

6. OrKuN Well-Known Member

Hayırlı olsun okanerden, Allah kazasız belasız binmek nasip etsin. Opel adı var kaliteside tartışılmaz onun için güzel tercih yapmış sayılırsınız. Kullandıkça buraya yazarsın merak ettiklerini veya kendi tecrübelerini.

Sayfayı Paylaş