Opel Astra Fun kulubü

Konusu 'Opel' forumundadır ve ot-gu tarafından 7 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Astra Fun Kulübüne hoşgeldiniz!
    Opel Astra kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Astra ile ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Konu tüm Astra severlere ve kullanıcılara hayırlı olsun. tpx

2. OrKuN Well-Known Member

2004 opel astra 1.4 club sedan alacağım, fiyatı 17000 ytl. araç temiz, km si 55.000 , abs 2 airbag klima elektirikli camlar.

sizce fiyatı nasıl. ayrıca opelin 1.4 motoru için gitmez diyenler var. performansı konforu yakıt durumu nasıldır.

bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

3. OrKuN Well-Known Member

Gitmez diye bir şey yok aynı araçtan bende kullanmıştım. Eğer ralli yapmayı düşünmüyorsan yetipde artar bile o motor sana bence.
    Otobanda ben 190-200 arası çok rahat görüyorum ve çokta iyi ivmeleniyor. Yakıt şehir içi 7-8 litre arası, uzun yolda 6 litre yakar basmazsan tabi normal seyirde.

4. valakita New Member

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım hatam olursa affedin ve uyarın

5. ot-gu Genel Sorumlu

hoşgeldin valakita sende opel hakkındaki sorun ve tecrübelerini paylaşırsan seviniriz...

6. EGEMENDEN New Member

[ı]mrb bende daha 1 ay oldu 2004 model 1.4 hb club opel astra aldım 39000 km de bence 1.4 olmasına karşın çokta seri bir araba yol tutuşuda bir hayli güzel tavsiye edebilirim [/ı]
    [ı]aldığım fiyat 16.500[/ı]
    [ı] [/ı]

7. OrKuN Well-Known Member

öncelikle aramıza hoşgeldin egemenden,
    araban hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin,
    deneyimlerini tüm kullanıcılarla paylaşmanı bekleriz tpx

8. EGEMENDEN New Member

teşekkür ederim cümlesini ALLAH KAZADAN BELADAN KORUSUN
    şehiriçi km.de 27-28 kuruş yakıyor lpg taktırmayı düşünüyorum hangi markayı tavsiye edersiniz, km.de yakıtı ne olur performans çok düşermi görüşlerinizi bekliyorum

9. barkot44 New Member

iyi günlr aranıza yeni katıldım ben astra 1.6 gl kullanıyorum aracı yeni aldım ve 5. gün üst kapak jontası yandı.. opelde bu sorunla karsılasmayı ummazdım 1000 liralık masrafı oldu..

size kullanırken dikkat etmem gereken püf noktalar var mı die soracaktım . şimdiden tşkkürler.

10. ot-gu Genel Sorumlu

geçmiş olsun barkot44, arabanın yağını suyunu eksit etme, sanırım araç su eksiltmiş farkınada vamadan arabayı sıkıştırmışın dolayısıyla aşırı hararetten conta yakmış motor, diğer kullanıcı arkadaşlar gerekli açıklamayı yapar geldiklerinde,

daha önceki sahibini tanımadığın kişiden araba alınca, gerekli bakımlarını muhakkak yaptırmadan binmemek lazım, triger kayışı, yağı, hava filtresi ve diğer önemli parçalar,

11. OrKuN Well-Known Member

slm Egemenden, 4-5 yıl bu aracı kullanacağım dersen italyan malı Lovato, BRC gibi markaları tercih etmeni öneririm tabi biraz pahalı, okadar uzun kullanmayı düşünmüyorum 1-2 yıldan satarım dersen ozaman daha uygun atiker gibi biraz daha düşük kalite bişeyler taktırabilirsin...

performansa gelince tabiki eksi yönde etki edecektir, benzinin yerini tutmaz, ama usta ellerde kaliteli ürünlerle bu negatif düşmeyi enaza indirebilirsin...

12. OrKuN Well-Known Member

Hoşgeldin barkot44, öncelikle araban hayırlı olsun daha sonra geçmiş olsun demek istiyorum,
    Araç su eksilmiş yeni aldığın için sanırım farkına varmadım ve sonuçta conta yaktı, aracın yağına suyuna bakmazsan hangi marka ve model olursa olsun butür srunlar yaşarsın, dikkatsizliğin biraz pahalıya patlamış sana ama her kötü olaydan ders çıkarmak lazım bundan sonra daha dikkatli olursun ;)

yaptırırken malzeme kalitesinden ödün vermediysen performans düşüklüğü yaşamazsın, Allah kazasız belasız binmek nasip etsin....

13. barkot44 New Member

cok teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için . bundan sonra sık sık ziyaretçiniz olacağım

ve bir de: arkadaşlar 1.6 astraya tüp taktırmayı önerir misiniz*

14. EGEMENDEN New Member

teşekkür ederim verdiğin bilgi için gaz taktırdığımda yakıt ne olur ne kadar düşer

15. OrKuN Well-Known Member

evim ile işim arası 1 km, fazla gezmek için zamanımda yok onun için ben gerek duymuyorum, benim gibi çok az kullananlar için tavsiye etmem LPG ye harcıyacağım para 1-2 yıllık benzim param ;)

ama çok çok az kullanmayanlar için kesinlikle taktırmasını tavsiye ederim, 1.6 ve üzeri arabalara LPG siz binilmez zaten günümüz şartlarında.

sıralı sistemlerde ortalama %30 tasarruf sağlarsınız...

16. barkot44 New Member

semih kardeş çok teşekkür ederim cevap için yine bi sorum olduğunda seni rahatsız edeceğim .

arkadaşlar size sorularım var.. araç dururken direksyonu cevirince hidroliğinden bi ses gelliyor ve devirde hafif bi düşme oluyor. bi de astraların direksyonu bayağı sert geldi bana . bu böyle midir? simdiden tesekkürler. mutlu kalın

17. OrKuN Well-Known Member

Direksiyon mili veya rot kollarına herhangi temas eden bir yer varmı kontrol ettiriniz.

18. OrKuN Well-Known Member

Opel araçlarında Elektro- Hidrolik Direksiyon sesini azaltmanın 2 yolu vardır.

1) Bu araçların Alternatörünü daha güçlüsüyle değiştirmek (Astra'nın Alternatörü Opel Corsa Dizelin Alternatörüyle uyumludur, hem daha fazla şarj akımı sağlar)

2) Direksiyon hidrolik kabının kapağını açıp( aracın ön camına yakın yaklaşık 2 litre hacimli kap), akabinde kapatmak suretiyle sistemdeki aşırı basıncı azaltmaktır.

19. barkot44 New Member

yeniden marabalar. beyler vites kolunda boşluk olmasının bi zararı var mıdır sebebini bilen varsa bi zahmet beni de bilgilendirsin iyi zamanlar..

20. OrKuN Well-Known Member

senkromeş de sorun vardır gittiği yere kadar kullanabilirsin sorun çıkarmaz bence, şanzımanın inmesi lazım yapılması için...

Sayfayı Paylaş