Olympus SP-590UZ

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Olympus SP-590UZ

12 megapiksellik Olympus SP-590 UZ megazum fotoğraf makinesi
    Olympus SP-590 UZ 12 megapiksel çözünürlüğe ve 26x gibi çarpıcı bir optik zum yeteneğine sahip olan megazum sınıfta bir dijital fotoğraf makinesi.Olympus SP-590 UZ fotoğraf makinesi 26x optik zum objektifi ile 26 mm - 676 mm odak uzaklık değerlerini kompakt bir gövde yapısında fotoğrafseverin kullanımına sunuyor. Gerçekten çok etkileyici. Bu durum kâğıt üzerindeki teknik özellikler açısından Olympus SP-590 UZ modelini popüler dijital SLR fotoğraf makinelerine karşı eşsiz bir rakip haline getiriyor. Olympus SP-590 UZ bu geniş odak uzaklık değerleri sayesinde yakın çekimlerden uzak çekimlere, bir odadaki insan grubundan aksiyon fotoğraflarına kadar her türlü çekimi gerçekleştirebiliyor; kısacası Olympus SP-590 UZ'nin çok yönlü bir megazum model olduğunu söyleyebilirim.

* En küçük boyutta en güçlü optik performans : 26x geniş optik zoom (26-676mm*) - sıradışı yakınlaşmalardan nefes kesen hareketli sahnelere
    * Çift Görüntü Sabitleme işlevi sayesinde bulanıklığı engeller
    * Yüksek hızlı 10 kare/sn ardışık çekim** ile anı kaçırmayın
    * Yaratıcı özgürlük için P/A/S/M çekim modları
    * Yüksek Netlikte Multimedya Arayüzü (HDMI™) teknolojisi görüntüleri yüksek netlik kalitesinde HDMI uyumlu HD TV'lerde izlenmesini sağlar.
    * Poster boyutunda baskılar için 12 Megapiksel
    * 16 kişiye kadar mükemmel odaklanmış ve pozlanmış yüzler için Geliştirilmiş Yüz Tanıma ve diğer alan görüntülerinde doğru pozlama
    * En yoğun güneş ışığında bile mükemmel görüntü için 6.9cm/2.7" HyperCrystal II LCD
    * Kablosuz flaş kontrolü
    * Sesli film kaydı ile hatıralarınızı canlandırın
    * xD-Picture Kart ve microSD Kart uyumludur

2. EmRe Well-Known Member

slr-like değilmi bu makine, son zamanlarda slr-like lardaki zum olayını artırdılar sanırım

3. pult Well-Known Member

Evet emil arttırdılar,arttırmalarının nedeni ise gayet mantıklı bir neden,Slr-like makineler gövde yapısı olarak d-slr makinelerle aynı boyuttalar hemen hemen,ama içerik olarak kompakt makinelerden hiç farkları yoktu,bunun farkında olan üreticiler son kullanıcıyı süslü özelliklerle aldatmanın dürüstçe bir davranış olmadığını düşünmüşlerki güzel şeyler yapmaya başladılar.bu aldatmacaların en meşhur modeli sony'nin H serisidir'ki bu seri büyük yapılı kompakt makinelerdir,ama bunun yanı sıra yine sony'nin R1'varki gerçek bir slr-like makinedir.

4. ot-gu Genel Sorumlu

fotoğraf makinelerinde ben bu sony e ısınamadım bi türlü nedeninide tam olarak bilmiyorum :)

5. pult Well-Known Member

Aslında bende ısınamadım ama Sony H7 kullanıyorum eh işte idare ediyor,ama sony'nin özelliklede şu son çıardığı D-SLR makineler bir teknoloji harikası,özelliklede a700 a850 ve a900 inanılmaz makineler,tabi bunda Sony'nin teknoloji ortağı konica-minolta'nın D-SLR alanındaki tecrübesini göz ardı etmemek lazım.

6. ot-gu Genel Sorumlu

tamam onlar harika olabilir ama hemen hemen aynı özelliklere sahip sony canon ve nikon arasındaki tercihin ne olur pult senin ;)

7. pult Well-Known Member

Tabiki canon veya nikon olur,özelliklede canon.

Ama ben sony'nin bu üçlüsünden birini mutlaka bu yıl alacağım,fiyatlar canon ve nikona göre çok hızlı düşüyor.

8. ot-gu Genel Sorumlu

emre bugidişle sen ikinci el fotoğraf makinesi dükkanı açarsın ha :)

9. pult Well-Known Member

:D sorma hocam manyadım iyice,pazartesi fujifilm S100fs'i alıyorum.

Canon 450D D-SLR
    Canon 50D D-SLR
    Nikon D90 D-SLR
    Sony H7 SLR-LİKE
    Sony w 50 kompakt
    Ve 5 adet çeşitli lensim var.
    ve fujifilm S100fs pazartesi alacağım,ve inşallah a 850 veye a 900'ü kışın almayı düşünüyorum.

10. ot-gu Genel Sorumlu

bi araba parası vermişin hepsine, fujfilm hayırlı olsun şimdiden, yalnız yengeden saklıyorsun heralde :)

11. pult Well-Known Member

laugh03 hocanm şu yengeden saklıyorsun lafına yerlere yattım inanki,genelde söylemiyorum aldığımı ama görürsede pek aldırmıyor biliyor artık fotoğraf makinesiyle kafayı yediğimi.

Bir araba parası vermediysemde rahat bir 10,000$ gitmiştir,Allah sağlık versin çalışayım gerisi önemli değil,Ailemi ihmal etmiyorum,içki içmiyorum sigara içmiyorumitek kötü alışkanlığım fotoğraf ve makineleri,keşke herkesin buna benzer kötü alışkanlıkları olsatpx

12. ot-gu Genel Sorumlu

10000 $ alt segmentte bi araba parası zaten pult :) benimle evlenecek bayanda notebooklarımla birlikte beni kabullenmesi gerekecek :) yada bi gün kaldırır atar hepsini.

konu dışına çıktık biraz Olympus a ayıp olmasın :) slr-like piyasasının gelişmesi güzel, kompak yetmiyor slr üst düzey geliyo şimdilik onun için slr-like piyasası bana göre şuan takipteyim.

13. pult Well-Known Member

Evet SLR-LİKE güzel bir gelişim içerisinde ileriki günlerde çok daha güzel modeller bizi bekliyor,bu arada bu gelişme fiyatlara güzel bir şekilde yansıyor,çıkan modeller hiçte öyle uçuk fiyatlar değil.

Sayfayı Paylaş