Olympus nasıl ve hangi ülke malıdır?

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve GamZe tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. GamZe Moderator

Olympus ve Fujifilm birçok makinelerinde XD-Picture hafıza kartı kullanıyorlar, bu iki firma arasında bir bağ varmı, aynı firma iki farklı ad altındamı üretiliyor yoksa teknoloji ortaklığımıdır bunlarınki.

2. pult Well-Known Member

Olympus ve Fujifilm iki ayrı firmadır,tek bağları kart üreticisi sandiskin üretmiş olduğu xD-Picture bellek kartını ortaklaşa kullanıyor olmaları,daha önceleri fujifilm şu an piyasada en çok kullanılan SD kartlar kullanmaktaydı,bu teknolojiyi olyumpus ve fujifilm ilk olarak kullanan firmalar oldu,xD-Picture kartın SD kart ile prensibi tamamen aynı sadece yapı olarak küçültülmüştür.

Gelecek yıllarda xD-Picture SD kartın yerini alacaktır.

3. pult Well-Known Member

Başlıkta sormuşsun şimdi dikkat ettim
    olyumpus ve fujifilm ikiside japonya kökenli firmalardır

4. GamZe Moderator

teşekkurler pult ustat,
    aklıma gelmiş ken bişey daha merak ettim, japonların dışında makine üreticisi varmı, korede hariç, uzakdoğu dışında ;)

5. pult Well-Known Member

ATA
    Uzak doğu dışında,avrupada almanya başta olmak üzere hollanda isveç ve rusya üretmekte.
    Rusya dijital dönem başlayınca makine üretimini bırakmıştı,şimdi bir iki rus firması yeniden üretime başlayacak.

6. Murat Guest

Ruslar eski analog makinelerde lens konusunda çok iyiydi kendi çapında, ama şimdi merak konusu benim için. Eski bir zenit 122 kullanıcısı olduğum için biliyorum ki Ruslar eski yıllarda bu konu hakkında Almanlar olmasa da kendi çapında çok iyiler isterim ki Zenit adı ile yeniden hayat bulsun ve bizde en azından biraz daha ucuz takılırız bıktık yeni nesil dijital makinelere ve lenslere para dökmeye..

Moderatör tarafından son düzenleme: 20 Nisan 2016

Sayfayı Paylaş