Ölümü anlatan sözler

Konusu 'Diğer Mesajlar' forumundadır ve Seçkin tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Aşık olmakla sevmek arasındaki farkı sormuşlar? Cevaplamış Şems: Senin baktığına herkes bakar; ama senin onda görebildiğini herkes göremez. Herkes aşık olabilir; ama hiçkimse senin gibi sevemez. Tek fark sensin. ŞEMS-İ TEBRİZİ

Aşk için doğmadım ki aşk için öleyim...

Aşk seni sevmekse; aşık oldum... Ölmek gerekiyorsa senin için ölümüde severim sorunsuz ve sorgusuz...

Beklediğin bir şey, anca sen onu beklediğini unuttuğun zaman gerçekleşir. Bu hayatın; sen bakarken soyunamıyorum deme şeklidir. Küçük İskender

Ben, sensiz yaşayamam diyenlerden değilim. Sensiz de yaşarım; ama seninle bir başka yaşarım. Nazım HİKMET

Bir su değermeni misali. Çarkım şaşmış, anılarım alt üst olmuş. Bir yandan geçmişin yükü, bir yandan geleceğin hafifliği. Anılarımın içinde boğulurken benliğim, hayallerimin içinde çırpınıyor bensizliğim.

Ey İnsan Kaf Dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma her şeyin bir hesabı var; üzdüğün kadar üzülürsün. Mevlana Celaleddin-i Rumi

Gönül bu ne dert dinler ne keder sadece sözlerin yeter ölmem için gülüm...

Güven bir karaca kadar çekingendir; insan onu bir kovdu mu, tekrar bulması uzun zamana bağlıdır. KURT BIEDEN KOPF

Hayatı seninle bulmuştum ölümü sen yaşattın...

Hayatımın bir anlamı var derdin, gözlerinin bir rengi vardı ve tabiki sevdamın da bir adı... Ölüm hepsini aldı... Gittin ya öldüm gülüm...

Hiç kimsenin ölümü ölüm değil senin gidişin kadar mühür gözlüm...

İlkbaharım olmanı isterdim ama sen sonbaharım oldun biriciğim...

Kavuşmak mı?.. Belki.. Daha ölmedim! Necip Fazıl KISAKÜREK

Kırgınlığım lunaparkta unutulmuş bir çocuğun nefreti kadar. Sorun atlı karıncalar değil, arkamdan dönüp duran dönme dolaplar! Sunay AKIN

Menfaatten uzak kal varsın kesen dolmasın Yeterki bu cihanda yüzün kara olmasın Vicdanına mağlup ol hislerini mağlup et Azap içinde ölmek istemiyorsan şayet...

Ne derler bilirsin: Savaş ne kadar zorsa zafer o kadar tatlıdır.

Ölüm dediğin nedir ki gülüm ben sana aşık olduğum gün bittim...

Ölüm hayatta büyük kayıp değildir. Asıl büyük kayıp,yaşarken içimizde ölenlerdir. Robin Sharma

Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki?

Sana dokunmak, hayatın içinde durup dinlenmek gibi. Sana dokunmak, nefes almak gibi. Sana dokunmak, tüm kelimeleri yakmak gibi. Sana dokunmak, tüm insanları affetmek gibi. Sana dokunmak, hayatı temize geçmek gibi. Sana dokunmak, ölüme inat gibi.

Sen ölümü bile göze aldığım sevgili, sen hayatımı hiçe saydığım sevgili, sendin beni bırakıp giden zalim sevgilim..

Sen sevmekse kaderim severim, senin için ölmekse alın yazım ölürüm...

Seni Dinlerken Severdim hayatı ve hayatın renklerini sen gidince anladım ızdırabı ve ölümün çilesini…

The Sheltering Sky : İnsanın ruhu vücudunun en bitkin parçası. Ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için hayat sonu olmayan bir yolmuş gibi geliyor bize.

Yarınsız sabahlarımın tatlı rüyaları olsaydın keşke... Sadece yarınlarımda yeni ölümler getirdin bana...

Yaşasakta bir sebebimiz yok.... ölümle kankayım artık...

Yine sabah olacak, yine yeni bir gün başlayacak ve ben yine öleceğim.

Sayfayı Paylaş