ÖlüM Sorusu !!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ShaDow_19 tarafından 21 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1. ShaDow_19 Well-Known Member

Bir suçluya iki kutu ve 10'u siyah, 10'u beyaz olmak üzere 20 top verilir. Kral suçluya şöyle der: "Bu topları kutulara istediğin gibi yerleştirebilirsin, ben daha sonra senin yanına gelip kapakları kapatılmış bu iki kutudan birini seçeceğim. Daha sonra bu seçtiğim kutudan gözlerim kapalı olarak rastgele bir top seçeceğim. Seçtiğim top siyahsa öleceksin, beyazsa yaşayacaksın". Siz olsaydınız yaşama şansınızı mümkn olduğu kadar arttırmak üzere topları kutulara nasıl koyardınız?

Mutlaka Düşünün ve cevap verinn...

2. GamZe Moderator

bu ne yaa olasılık sorusu gibi...:)

3. BuLuT5 Well-Known Member

ben alt tarafa siyah üst tarafa benyazları koyardım

4. SHaDe_19 Well-Known Member

ben beyazları uste koyardım hatta sıyahları kutulara koymam :D

5. RelaX Well-Known Member

Ben olsam bi kutuya bi tane beyaz koyardım diğerinide doldururdum:D
    o zaman şansım %50 den fazla olurdu :D Paylaşım için sağol tşk

6. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

Walla karışık koyardım:F sonunda ölüm olsun herkes ölecek:D

7. yagmur Well-Known Member

ben olsam siyahların hepsini bir kutuya,beyazlarıda diğer kutuya koyardım...geriside şansa kalmış...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

8. BaRıŞ Well-Known Member

siyah topları hiç koymazdım beyazları kutuya paylaştırırdım :D :D

9. oozqee Guest

bu nedirr yaaaa nasılsa suçluyum ha ölmüşüm ha yaşamışım ne fark ederrrr=)=)=)=) bn o suçlu yrnde olsAm topları da kutuyudaa kralıma hedaye edrdmm bnm öle şeylerle işim olmaz derdm muhaha=)=))=))))))başka işimi yok bu kralın=)

10. EmRe Well-Known Member

siyah topları beyaza boyayıp kutulara öyle koyardım :) siyah riskini almamak lazım ;)

Sayfayı Paylaş