***okyanus Yürekli Dostlar***

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sevvv38 tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1. sevvv38 Well-Known Member

Sizin de Okyanus Yürekli Bir Dostunuz Var mı?

SU, kendine sırdaş arıyordu

-Önce buluta verdi sırrını.

-Ağır geldi sır buluta.

-Sağanak sağanak döktü suyun tüm sırlarını.

-Sonra göle gitti su.

-Ona anlattı derdini.

-Bu arada bulut suyun sırrını tekrar tekrar yağmur yapıp, dolu yapıp, kar yapıp savurduğu için , zaman zaman utanıyordu
    göl ve suyun sırrı iyice açığa çıkıyordu.

-Sonra nehre ulaştı suyun sırrı.

-Nehir aldı suyun sırrını çekti gitti.

-Dereye verdi.

-Dere biraz daha yavaş olsa da nehirden , O da götürdü suyun sırrını bir başka bilinmeze..

-Çağlayanlar, şelaleler,akarsular..

-Hepsi kayboluyordu bir anda.

-Sonra bir gün su takip etti dereyi.

-Dereye, okyanusa kavuşunca farketti su, bütün sırlarının akarsularla, çağlayanlarla,ırmaklarla...
    okyanusa taşındığını.

-Karar verdi su. Sırrını okyanusa verecekti.

- Öyle de yaptı zaten.Tüm sırlarını okyanusa verdi.

-Artık suyun sırrını okyanustan başkası bilmiyordu.

-Ne taşıdı okyanus, ne bir başkasına anlatdı suyun sırrını, ne de kurudu....

-Geçen karşılaştık suyla.

-Bir bardaktaydı. -

-Suskundu.

-Ne yaptımsa konuşturamadım.

-Ben,tam giderken '' Dur !'' dedi ..su.

-Durdum!

'' OKYANUS YÜREKLİ DOSTLAR bulmadan sakın konuşma! Taşıyamazlar ,kaldıramazlar senin yükünü,canını yakarlar,utandırırlar....'' dedi

2. yaren38_20 Well-Known Member

'' OKYANUS YÜREKLİ DOSTLAR bulmadan sakın konuşma! Taşıyamazlar ,kaldıramazlar senin yükünü,canını yakarlar,utandırırlar
    geniş yürekli dostlar bulmak zor okyanus gibi:(

3. Pelin Super Moderator

okyanus yürekli dostlar mı :) güzel bi konuya deginmişin busee teşekkürlerr :) ama bu zamanda o kadar zorkii böyle dostluklar bulmak ben yüzüme gülene beni dinleyene hemen inanırım sırrımı paylaşırım daha sonra anlarım kii yanlış yapmışım :( :( :( anlatmamalıymışımm

4. BaRıŞ Well-Known Member

ooooo sende amma safmışın pelin uyan artık :eek:;)

5. ShaDow_19 Well-Known Member

Paylaşım için teşşekkürler... Gerçektende çok zor şu zamanda Okyanıs yürekli dost bulmak..

6. beyaztürkü Member

okyanus yürekli olunurda o okyanısı taşıyacak yürek varmı o bir çelişki... bu devirde bırakalım okyanusu bir bardak suyu taşıyacak yürek ? bence herkeze bol şans umarım sevdikleriniz en azından sevdikleriniz sizleri taşyabilir.

7. Pelin Super Moderator

inşallahh, teşekkürler güzel dileğin için

8. mecay Well-Known Member

'' OKYANUS YÜREKLİ DOSTLAR bulmadan sakın konuşma! Taşıyamazlar ,kaldıramazlar senin yükünü,canını yakarlar,utandırırlar....'' dedi
    buna başkları okyanus derler buna ben ise gercek dost derim dost 4 harften oluşsa bile içinde ki anlamı çok büyüktür okyanuslar kadar...

9. desayamu Well-Known Member

okyanus felan bilmem ama insanın kendinden baska dostu yoktur bence....varsa bile dosta yakındır %70.... ama enn yakının kendin ve allah tır

10. aşkın_gözyaşı Well-Known Member

dostlar deniz altındaki inci tanesi gibidirler..az ama özdürler kıymetlidir..ne mutlu bu duygalara erişenlere..kara gün dostlarına..ellerine sağlık busemm:)

11. SHaDe_19 Well-Known Member

bence de usta ya bi sen varsın

12. utarit Well-Known Member

"su gibi aziz ol"dememişler boşa,...ama "vakur bir damla"olunmalı okyanusa kavuşabilmek için de aynı zamanda.

13. seckinyd Well-Known Member

Çok güzel bir yazı çok teşekkür ediyorum ve gerçekten böyle bir dost olduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum herkes gelir benimle konuşur derdini bana açar ve herkeste inanırki o söyledikleri şeyler benimle beraber yaşar ve benimle beraber yok olur herkes bunun farkındadır.Biliyorum bunu okuduğunuz zaman hıhı bütün herkes öyledir diyeceksiniz ve yine biliyorumki bunu boş yere yazdım ama inandıramadıysam hodri meydan buyrun gelin ce bütün arkadaşlarıma sorun :D:D.Saygılarımla

Sayfayı Paylaş