Okullara Düşük Maliyetli Bilgisayarlar Satışta

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Fujitsu, Windows MultiPoint Server 2011 ile okullara ve bütçesi kısıtlı olan işletmelere dusuk maliyetli bilgisayar ve network sistemler sunuyor. Fujitsu çoklu işyeri çözümleriyle 20 kullanıcı aynı anda tek bir PC'ye yada sunucuya bağlanabiliyor. Windows MultiPoint Server 2011 ile optimize edilen Fujitsu PRIMERGY MX130 sunucu ve ESPRIMO P700 masaüstü PC, kullanıcılara kullanıma hazır, yüksek performanslı bir çözüm sunuyor.

Teknoloji tüm öğrencilere ulaşacak

Forrester Consulting'in Microsoft Windows MultiPoint Sunucu 2011'in Toplam Ekonomik Etkisi başlıklı raporuna göre dünya genelindeki eğitim bakanlıkları, öğrencilerinin modern hesaplama teknolojilerine erişebilmesini istiyor. Hükümetler bu yönde çalışmalar yapıyorlar ancak öğrencilere gerekli donanım ve yazılımı ulaştırma konusunda yetersiz bütçe sorunuyla karşılaşıyorlar. Bu nedenle istedikleri ulusal ekonomik ve teknik başarılarile rekabet avantajına da sahip olamıyorlar.

Fujitsu, eğitim kurumlarının teknoloji alanındaki en büyük sorunu olan bu bütçe problemini uygun maliyetli çözümler sunarak ortadan kaldırıyor.. Özellikle eğitim ortamları için tasarlanan Windows MultiPoint Server 2011, kurumların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Çoklu işyeri çözümü özelliği, eğitmenlerin tüm aktif masaüstlerini küçük pencerelerde izlemelerine olanak sağlıyor. Eğitmenler aynı zamanda bu pencerelerden herhangi birini yakınlaştırarak ayrıntılı görüntü elde edebiliyor. Öğrencilerlemasaüstlerini paylaşan eğitmenlerin bu uygulama sayesinde sunum yapmaları ve ders konularını adım adım bilgisayar üzerinden anlatmaları çok dahakolay oluyor.

Sayfayı Paylaş