Öğretmen İle İlgili Özlü Sözler

Konusu 'Diğer Mesajlar' forumundadır ve Seçkin tarafından 6 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Öğretmenlik mesleği üzerine söylenmiş özlü sözler

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki,toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.

Bu kadar güzel olmasaydım, öğretmen olurdum.

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

Eğitmen; bilgisi, değer yargıları, davranış biçimiyle etkileyen, yönlendiren kişidir.

İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır.

İyi hoca öğrencisini imtihan ederken; onun bilmediği konulardan çok, turkeyarena bildiği konuları arayıp, bulmaya çalışır.

Milleti kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazandığı için yol açtı.Gerçek zaferi siz,öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz... Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.

Öğrenci hazır olduğunda, öğretmen orada olacaktır.

Öğrencilerin bilmeleri gerektiğinden daha çok şey bilmeyen bir öğretmenden, daha korkunç bir şey olamaz.

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.

Öğrenmesini bilmeyen herkes, öğretmen olur.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Öğretmen mum gibidir, kendini tüketerek başkasına ışık verir.

Öğretmen nasılsa, sınıfta aynıdır.

Öğretmen ve ağaç ürünlerinden belli olur.

Öğretmen, taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır; ülkeler değil, gönüller fetheder.

Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır...

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

Sıradan öğretmen anlatır, İyi öğretmen açıklar, Yetenekli öğretmen yapar ve gösterir, Büyük öğretmen esin kaynağı olur.

Talebelerine öğrenme arzusu aşılayamayan bir öğretmen soğuk demiri döven bir demirci gibidir.
    Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.

Sayfayı Paylaş