Öğrenci Okul Numarasını Nasıl Öğrenebilirim

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Öğrenci Numarası Öğren

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.

Öğrenci okul numarası çocuğunuzun veya öğrenci sizseniz sizin okula kayıt sırasında verilen numaradır.

Okula kayıt olan her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir. Çocuğunuzun kayıtlı olduğu okuldan öğrenebilirsiniz.

Tc No ile Yeni Kayıt Sorgulama

MEB e okua giriş işlemi için veliler veya öğrenciler öğrencinin tc kimlik nosu ve okul nosuna ihtiyaç duymaktadır. İlkokul birinci sınıf, ortaokul birinci sınıf ve lise birinci sınıfa ilk defa kayıt olacak öğrencilerin hangi okula kayıt yaptıracaklarını e okuldan öğrenmek isteyen veliler ise yalnızca öğrencinin tc kimlik nosunu kullanacaklar.

Ancak çok önemli bir hatırlatma meb e kayıt sistemini açması ve kayıt yerlerinin belirlendiğine yönelik duyuruda bulunması gerekmektedir.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx

2. Teşekkür ederim bakacağım hemen.

Moderatör tarafından son düzenleme: 16 Aralık 2015
  3. soner Guest

Hiç birşey öğrenmedimmmmmm

Moderatör tarafından son düzenleme: 21 Eylül 2016
  4. okul numarsı abdül kadir peker++

Sayfayı Paylaş