Neymar Santos Júnior Kimdir - Yaşı - Uyruk - Boy - Kilo - Mevkii - Milli Takım

Konusu 'Spor Sayfası' forumundadır ve Balako tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Balako Well-Known Member

Neymar Santos Júnior

[​IMG] Santos

LAKABI: Neymar
    DOĞUM TARİHİ: 05 Şubat 1992 (Yaş 19)
    DOĞUM YERİ: Mogi das Cruzes
    UYRUK: Brezilya
    BOY: 174 cm.
    KİLO: 60 Kg.
    MEVKİİ: Forvet
    FORMA NUMARASI: 11
    MİLLİ TAKIM: Brezilya

Oyuncu Puanları

Kulübe Sadakat
    7.0
    Yaratıcılık
    9.0
    Atlama
    7.0
    Top Sürme/Top Kontrolü
    8.5
    Dayanıklılık
    6.0
    Baskı Altına Girmeye Yatkınlık
    3.0
    Kafa Vuruşunda İsabet
    4.5
    İçgüdü
    9.5
    Şut İsabeti
    7.5
    Hız
    8.5
    Çalışma Disiplini
    6.5

2. Balako Well-Known Member

Oyuncuyla İlgili Haberler

Santos'un yıldızı ve transfer piyasasının en gözde isimlerinden birisi olan Neymar, şu an için transferi düşünmediğini ifade etti.

Brezilya ekibi Santos'un yıldızı Neymar, ara transfer döneminde Barcelona ve Real Madrid de dahil hiçbir takıma transfer olmayacaığını açıkladı.

Adı uzun süredir Avrupa'nın dev kulüpleriyle anılan Neymar takımında mutlu olduğunu, şu an ayrılmak gibi bir niyetinin olmadığını belirtti. Genç yıldız; ''Barcelona ve Real Madrid'de dahil ara transferde hiçbir yere gitmiyorum. Santos'ta oynamak beni mutlu ediyor'' dedi.

Herkesin Avrupa'da oynamayı hayal ettiğini hatırlatan Brezilyalı, ''Tabi ki Avrupa'da oynamayı ben de istiyorum. Fakat şu an değil. Şimdi takımımda kalıp onun başarıya ulaşmasına katkıda bulunmalıyım'' dedi.

2014 yılına kadar sözleşmesinin bulunduğunu söyleyen Neymar, belki sözleşmesi bitinceye dek Brezilya'da kalabileceğini ifade etti. Bu sözlerine rağmen genç yıldızın yaz döneminde başta Real Madrid olmak üzere bir Avrupa devine transfer olacağı konuşulmaya devam ediyor.

İnter'in başarılı stoperi Lucio, Sao Paolo'nu oyun kurucusu Lucas'ın Santoslu Neymar'a göre Avrupa'ya daha uygun olduğunu ifade etti.

İtalyan devi Inter'in stoperi Lucio, Sao Paolo'nun oyun kurucusu Lucas'ın İtalyan futboluna daha uygun olduğunu, o yüzden genç oyuncunun Santoslu Neymar'a göre daha başarılı olmasını beklediğini ifade etti.

Transfer piyasasının bir numaralı ismi Neymar'dan çok Lucas'a dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen tecrübeli isim, Corriere dello Sport'a yaptığı açıklamada; ''Lucas'ı yakından tanıyorum. Onun oyun stili daha sert futbol oynanan İtalya için çok uygun. Bana göre hem İtalya'da hem de diğer Avrupa liglerinde Neymar'dan daha fazla başarılı olur'' dedi.

Lucas'ın Copa America döneminde milli takımdayken antrenmanlarda Dani Alves ve Maicon gibi isimler çok fazla zorladığını ifade eden Brezilyalı oyuncu, Lucas'ın kendisini geliştirilmesi halinde durdulamaz bir hücum silahına dönüşebileceğini belirtti.

Bir gün mutlaka Brezilya'ya döenceğini ve futbolu orada bırakacağını sözlerine ekleyen Lucio; ''Kariyerim boyunca yaşadığım yerlerde hep mutlu oldum. Almanya'da çok güzel günler geçirdim. Van Gaal gelinceye kadar herşey çok güzeldi. İtalya'da da çok mutluyum'' diyerek sözlerine son verdi.

Sayfayı Paylaş