Nefret İle İlgili Özlü Sözler

Konusu 'İle İlgili Sözler' forumundadır ve hakan788 tarafından 19 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. hakan788 Well-Known Member

Aşkla nefret, bizim elimizde değildir.

CHEHOV

Nefretin, kök sürmesi, fena şöhret gibidir Yok edilmesi zordur.

GRACIAN

Eğer aşkın gözleri körse, nefretinki onunkinden daha kördür.

LA ROCHEFOUCAULD

Anladığımız varlığa karşı artık nefret duymayız.

M. GUYAU

Korkan nefret ve hor gören nefret vardır; güç ifade eden nefret ve âcizlikten kaynaklanan nefret vardır; kıskançlıktan kaynaklanan nefret ve intikam vardır. . .Zulmedenin nefreti vardır, kurbanın nefreti vardır. Nefret vardır ki için için yanar, nefret vardır yavaş yavaş zayıflar. Patlayan nefret vardır ve hiç alevlenmeyen nefret vardır.

Andrew Sullivan

Sevgi ile nefret arasında çok ince bir çizgi vardır. Birisinden nefret ediyorsanız ve bir gün onu yenemeyeceğinizi anladığınız zaman onu sevmeye başlarsınız. Ve yine birisini seviyorsanız ve bir gün onu yenebileceğinizi düşündüğünüz zaman ondan nefret etmeye başlarsınız.

Peyami Safa

Açıkça gösterilen nefret intikam fırsatını yok eder.

Seneca

İnsanlar, ya korktukları, yahut da gıpta ve haset ettikleri şeylerden nefret ederler.

Machiavelli

Açıkça nefret etmek, asıl düşüncesini gizlemekten daha asil bir harekettir.

Cicero

Üstada sorarlar sevgi mi nefret mi diye; Nefret diye cevap verir ve ekler: Çünkü onun sahtesi olmaz!

Anonim

Nefret de, gerçek aşk gibi günden güne artar.

Honore de Balzac

Benden nefret edenlerden nefret edecek vaktim yok. Çünkü ben, bana değer verenleri sevmekle meşgulüm.

Gabriel Garcia Marquez

Bazı kimseler birinden nefret etmeden başkasını sevemezler.

Victor Hugo

Nefretler, fikirlerin değil, mizaçların çarpışmasından meydana gelir.

Honore de Balzac

Sayfayı Paylaş