Nanochromis Transvestitus, Diğer Cihlidler Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Diğer Cihlidler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Nanochromis Transvestitus
    Bilimsel Adı: Nanochromis Transvestitus
    Dağıtım: Afrika, Mai-Ndombe(Zaire)
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Bölgeci
    PH: 5.0-7.0
    Sıcaklık: 24C - 28C
    Maksimum Boy: 7 cm
    Ana renkler: Siyah, Beyaz, Kırmızı
    Cinsiyet: Erkeklerde anal ve sırt yüzgeci dişilere oranla daha uzundur.Dişilerin karın bölgesi kırmızı renktedir.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Her türlü yemi kolayca yer.Genelde dondurulmuş canlı gıdalar, salamura karides, kankurduyla beslenebilir.Vegatable yemlerle sebze diyeti eksik edilmemelidir.
    Akvaryum bol kayalarla mağaralar oluşturulmalı, bitki olarak Vallisneria ve Anubias tarzı sağlam yapraklı bitkiler kullanılmalıdır.Kum kazıcı bir balık olduğundan bitki kökleri, kayalara misina ile bağlanabilir.Akvaryumda oksijen iyi tutulmalı, yüksek filtrasyon sağlanmalıdır.
    Üretim: Üretim tankında, 4,4 bir Ph ve 28 C° Sıcaklık kullanmak gerekirYumurtalar kum ve kaya arasında , kum kazılarak oluşturulan mağaralara bırakılır.30-50 yumurta olabilir. turkeyarena.net

Sayfayı Paylaş