Nankörlük İlgili Sözler

Konusu 'İle İlgili Sözler' forumundadır ve hakan788 tarafından 28 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. hakan788 Well-Known Member

Bencil insan için asla uğraşma...nankörlük sevginin mezarıdır.

Bir nankörün, bütün zavallılara zararı dokunur.

Birinin iyi niyetini istismar etmek, o iyi niyetin başkalarına sunulmasını da yok eder.

Bizi, talihin değişmesinden daha fazla üzen şey nedir bilir misiniz, insanların korkunç nankörlüğü. Napoleon Bonaparte

En büyük körlük, nankörlüktür.

En çirkin en eski ve en çok bilinen nankörlük, çocukların ailelerine karşı gösterdikleri nankörlüktür. Luc Vauvenarques

Her şey de bir kötülük görmeyi, en çok nankörler öğretir.

Hiçbir nankörlük; kalbimizi, yardım etmek için cürümler işlediğimiz insanların nankörlüğü kadar yaralamaz.

İnsanlar çoğunlukla nankör, değişken, içten pazarlıklı ve doymak bilmez yaratıklardır.

İnsanlar kendilerinden daha yüksek olanların nankörlüğünden, söz etmeyi severler.

İnsanlara, kendilerini nankörlüğe mecbur edecek kadar büyük hezimetlerde bulunmayınız.

Küçük borçları yerine getirmekten hemen herkes zevk duyar, pek çok kimseler ehemmiyetsiz iyiliklere karşı minnet duyarlarsa da hemen hiç kimse yoktur ki büyük iyiliklere karşı nankör olmasın. François de La Rochefaucauld

Nankör insan her şeyin fiyatını bilen; fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir. Oscar Wilde

Nankör ve kibirli olma.

Nankörlük en büyük kusurdur, unutkan olmasa hiçbir insan nankör olmazdı. Wolfgang Van Goethe

Nankörlük zayıf insanların işidir, kudretli insanlar içinde asla nankör olana rastlamadım. Wolfgang Van Goethe

Nankörlük, kusurların en büyüğüdür ve eğer insanlar unutkan olmasalardı, hiçbir nankör olmazdı.

Nankörlük, sevginin mezarıdır. François de La Rochefaucauld

Nankörlük, zayıf insanların işidir,kudretli insanlar içinde asla nankör olana rastlamadım.

Nankörlük, zayıf insanların işidir. Güçlü insanların içinde nankör olana asla rastlamadım.

Sadakanı kör dilenciye vermeyi tercih et, seni görmeyeceği için nankörlükten kurtulursun.

Sefillere bakmaktansa, nankörlüğe hedef almak evlâdır.

Sayfayı Paylaş