Modemin Kullanıcı Adı ve Şifresini Unuttum

Konusu 'ADSL Modem' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe

EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar, 192.168.1.1 yazıp modemin konfigurasyonuna ulaşmam gerek fakat username ve password'u unuttum. Nasıl resetleyebilirim? Creative broadband blaster modem kullanıyorum.

2. BaRıŞ

BaRıŞ Well-Known Member

Modemin arkasında bulunan resetleme tuşuna 4-5 saniye basılı tutun ve modemi fabrika ayarlarına dönderin. Ardından TTNET kullanıcı bilgilerinizi girin. Eğer TTNET kullanıcı bilgilerinizi bilmiyorsanız Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak bilgilerinizi isteyin.

3. BaRıŞ

BaRıŞ Well-Known Member

username:admin
    Password:admin

4. EmRe

EmRe Well-Known Member

192.168.1.1 'i açtığımda oraya ttnet kullanıcı adımı ve şifremi girdim ancak kabul etmedi. yanlış olmadığına da eminim çünkü kota sorgulama sayfasında kabul ediyor.

5. BaRıŞ

BaRıŞ Well-Known Member

Modemin kullanıcı adı ve şifresiyle, TTNET kullanıcı adı ve şifresi tamamiyle birbirlerinden bağımsızdır. Modemi fabrika ayarlarına dönderdiğiniz zaman Modem Web Arayüzüne giriş yapabileceksiniz ama internet bağlantınız olmayacaktır. İnternet bağlantısını sağlamak için TTNET kullanıcı adı ve şifresini modemin gerekli yerine girip kaydetmeniz gerekecek.

Sayfayı Paylaş