Metynnis Hypsauchen(Gümüş Dolar) Tetrazon Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tetrazonlar
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Gümüş Dolar
    Bilimsel Adı: Metynnis Hypsauchen
    Dağıtım: Güney Amerika
    Beslenme: Otobur
    Mizaç: Barışçı-Kendi türüne çok agresif
    PH: 6.0-7.5
    Sıcaklık: 22C - 28C
    Maksimum Boy: 15 cm
    Ana renkler: Gümüş
    Cinsiyet: Erkeklerin anal yüzgeci daha uzun ve anal yüzgeci kırmızı-siyah çizgili bir renktedir.
    Bakım: Bakımı kolay bir balıktır.Bitkisel ağırlıklı yaprak yemler ve marul, bezelye gibi taze yemlerle beslenmelidir.Bazen çok agresif bir balık olabilir.En az 6'lı gruplar halinde bakılmalı, akvaryumda canlı bitki bulundurulmamalıdır.Bazen çok ürkek davranışlar sergilediğinden, akvaryumda saklanması için kayalar bulundurulabilir.
    Üretim: Yumurtalarını yayarak ürerler.Üretim tankında sıcaklığın 28 c'ye çıkarılması gerekir.Yumurtlamaya hazı hale gelen balıkta, karın bölgesinde hafif bir kızarıklık oluşacaktır.Üreme tankında, erkek dişiyi sürekli olarak takip eder.2000 kadar yumurta olabilir.Yumurtalar akvaryum tabanına düşecektir.Yumurtlamadan hemen sonra veliler üreme tankından kaldırılmalıdır.Yumurtadan yeni çıkan balıklar, infusoria ile, daha sonraki aşamalarda ise ticari toz yemlerle beslenebilir. turkeyarena.net

Sayfayı Paylaş