Mercedesin acaba Madonnayla gizli bir anlaşması mı var

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Mercedes & Madonna
    Geçtiğimiz hafta Toyota Verso ve Urban Cruiser modellerinin uluslararası test sürüşü için Lizbon’a uçarken, 5 saatlik yolculuk sırasında Christopher Ciccone’nin yazdığı ’Kız kardeşim Madonna’ kitabını okudum. Açıkçası son dönemde küresel krizin etkileri ve hükümetin ÖTV indirimine ilişkin haberleri yüzünden adeta bilgi çöplüğüne dönen beynimi biraz boşaltmak istiyordum.

Bu nedenle ağır bir kitap yerine tartışmasız bugün dünyanın en büyük pop ikonu olan Madonna’nın hayatını okumayı tercih ettim. Ama otomotiv sektörü bu kitabı okurken de beni rahat bırakmadı. Kitapta, Madonna’nın erkek kardeşinin ortaya attığı iddialar bir yana, kulandığı otomobiller hakkında söyledikleri dikkatimi çekti. Sadece ilk otomobili Amerikan bir marka (babası almış) olan Madonna’nın ünlü olduktan sonra tercihi hep Mercedes olmuş.

Christopher Ciccone, Madonna’nın iyi sürücü olmamasına rağmen otomobili kendi kullanmayı sevdiğini belirterek, "Garajında iki klasik Mercedes’i vardı. Bu araçlardan vazgeçmiyordu. Özellikle üstü açık Mercedes’ine binip gezerdik. Ama Madonna beyaz ten rengini korumak için üstünü ise hiç açmazdı" yorumunu yapıyor. Kitapta ayrıca Madonna kadar kendisinin de Mercedes kullandığını kaydeden Ciccone, "Madonno, Warren Betty’ye birlikteyken sahip olduğu Mercedes’e hayran olmuştum. Hayalim o araç olmuştu" diye konuşuyor. Daha sonra da bu aracı aldığından bahsediyor.
    Kitapta yazmıyor ama Madonna’nın son aracı da Mercedes’in geliştirdiği dünyanın en pahalı otomobillerinden biri olan Maybach. Yani anlayacağınız kitabı okuduktan sonra sanki Mercedes’le Madonna gizli bir anlaşma yapmış hissine kapıldım. Madonna’dan bu konuda bir açıklama bekliyorum demek çok isterdim.

Sigarıyı bırakmak isteyen Prius alsın

Bundan 5 yıl önce ikinci nesil Prius’un İtalya’nın Floransa şehrinde düzenlenen Avrupa tanıtımına katılmış aracı da dağ tepe test etmiştim. Daha sonra aracı 3-4 aya yakın İstanbul’da test etme imkanı buldum. Aradan geçen 4-5 yılın ardından Toyotasa, ’Prius’u artık Türkiye’de satacağız’ dediği için mevcut aracı yeniden teste gönderdi. Yukarda zaten bunun amıcını yazdım. Sonuçta araçla ilgili artık fazla yazacak bir şey kalmadı. Ama şunu net olarak söyleyebilirim ki, çevreciliğin sembolü olmuş böylesine bir araçta sigara içmek, aracın mantığına ters. O yüzden sigarayı bırakmak isteyenler için bu aracı almak iyi bir bahane olabilir. Açıkçası ben bu aracı test ederken hiç sigara içmedim. Düşünsenize ’Vay meşhur çevreci araç bu mu’ diye bakışların altında içinde fosur fosur sigara içen biri. "Yuh. Çevreyi korumak için bu aracı almış ama içinde sigara içiyor" demesinler diye 3-4 günlük test sürem boyunca kötü alışkanlarımı bıraktım. Umarım devamı gelir...
    Emre ÖZPEYNİRCİ
    01.04.2009, Çarşamba

Sayfayı Paylaş