Memati'nin Yeni Rolü Onbaşı Muhsin

Konusu 'Medya Haber' forumundadır ve elif tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Memati Lakaplı Gürkan Uygun'un yeni rolü

Kurtlar vadisi dizinin Mematisi Gürkan Uygun, Çanakkale filminde Onbaşı Muhsin’i canlandırmak için hazırlıklarına başladı.

“Memati” karakteri, 10 yıldan bu yana ekranlarda olan Kurtlar Vadisi’nin fenomen isimlerinden biri idi. Memati karakterini oynayan Gürkan Uygun, “Çanakkale: Yolun Sonu” filminde karşımıza asker karakteriyle çıkacak.
    Gürkan Uygun’un fazla kiloları, Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki rolü için sorun değildi. Oyuncu, asker rolü için epey kilo verdi. Uzattığı bıyıklarıyla kamera karşısına geçti.

Ayrıca Memati Genelkurmay Başkanlığı’nın askeri danışmalığında çekilen filmdeki rolü için özel askeri eğitim aldı. Gürkan Uygun Ankara Mamak’ta bulunan keskin nişancı eğitim merkezi AKNEP’te eğitim aldı. Gürkan Uygun Önce mekanik nişancılık, hedef tarifi, mesafe tahmini, gizleme, kamuflaj, atış esnasında rüzgar düzeltmesi konularında teorik eğitim alan Uygun, daha sonra 1500 metre mesafeden 40x40’lık fayans hedefi başarıyla vurarak keskin nişancı unvanını kazandı.

“Onbaşı Muhsin” karakterini canlandıran Gürkan Uygun, Çanakkele Ezine’de çekimlere başladı.

Sayfayı Paylaş