Memati Baş Oldu Mimar Sinan

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Memati Muhteşem Yüzyıl'da
    10 yıl boyunca Memati Baş karakteri ile özdeşleşen Gürkan Uygun, Mimar Sinan rolüyle ‘Muhteşem Yüzyıl’a transfer oldu.

Gürkan Uygun, “Muhteşem Yüzyıl”ın kadrosuna katıldı. Uygun 3 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olan 'Muhteşem Yüzyıl'da Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan karakterini canlandıracak.

Gürkan Uygun'un bir süredir yeni rolüne hazırlık için sakal da bırakıyordu. Geçtiğimiz haftalarda beyaz şov programina katılan ünlü oyuncunun sakalları dikkat çekmişti.

Uygun ilk sahnelerinde köprü yapımı için proje çizdi
    .
    ‘Karabağ Seferinde ordunun Prut Nehri’ni geçmesi için köprü gerekmiş ve bataklık alanında günlerce uğraşılmasına rağmen köprü kurulamayacak. Damat Çelebi Lütfi Paşa’nın emriyle bu görev Mimar Sinan verilecek. Mimar Sinan da 10 gün içinde yüksek bir köprü yapacak. Baş mimarlık görevine atanan Mimar Sinan, böylece saraya girecek.

Keyfinin oldukça yerinde olduğu konuşulan Uygun, “Kurtlar Vadisi”ndeki 10 yıllık macerasını neden sonlandırdığını da “Tabii ki bu kararı vermek benim için hiç kolay olmadı, geride bırakılmış bir 10 sene var. Ancak olması gereken buydu. Memati karakterinden sıkılmadım ama yoruldum, heyecanımı kaybettim. Zaten diziyi bırakmayı iki yıldır düşünüyordum. Artık farklı roller, yeni projelerin heyecanını yaşamak istedim” sözleriyle açıklamıştı. Uygun diziyi bıraktıktan sonra önce “Hititya Madalyonun Sırrı” isimli çocuk filmi, ardından da “Çanakkale Yolun Sonu” isimli tarihi filmde kamera karşına geçmişti.

Sayfayı Paylaş