Melek Annem Hikayesi Masalı Oku

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Melek Annem Hikayesi Melek Annem Masalı

Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir bebek varmış Bir gün Tanrı’ya sormuş:
    • Tanrım beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler fakat ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki orada nasıl yaşayacağım?
    • Tüm meleklerin arasından senin için bir tanesini seçtim O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak Meleğin sana hergün şarkı söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın
    • Pekiii.. İnsanlar bana birşeyler söylediklerinde dillerini bilmeden söylenenleri nasıl anlayacağım?
    • Meleğin sana dünyada duyabileceğin en güzel ve tatlı sözcükleri söyleyecek sana konuşmayı dikkatle ve sevgiyle öğretecek.
    • Peki Tanrım ben seninle konuşmak istersem ne yapacağım?
    • Meleğin sana ellerini açarak bana dua etmeyi de öğretecek
    • Dünyada kötü adamlar olduğunu duydum beni kim koruyacak?
    • Meleğin seni kendi hayatı pahasına dahi olsa daima koruyacak
    • Ama ben seni bir daha göremeyeceğim için çok üzgünüm
    • Meleğin sana sürekli benden söz edecek ve bana gelmenin yollarını sana öğretecek. O sırada Cennette bir sessizlik olur ve düyanın sesleri cennete kadar ulaşır. Bebek gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar:
    • Tanrım eğer şimdi gitmek üzereysem lütfen çabuk söyle benim meleğimin adı ne?
    • Meleğinin adının önemi yok yavrum sen onu ANNE diye çağıracaksın..

Sayfayı Paylaş