Melanotaenia Maccullochi(Cüce Rainbow), Rainbow-Gökkuşağı Balıkları

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Rainbowlar(Gökkuşağı)
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Cüce Rainbow
    Bilimsel Adı: Melanotaenia Maccullochi
    Dağıtım: Avusturalya
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Barışçı
    PH: 6.0-7.0
    Sıcaklık: 20C - 28C
    Maksimum Boy: 6 cm
    Ana renkler: Beyaz, Siyah, Kırmızı
    Cinsiyet: Olgun erkeklerde sırt ve anal yüzgeç daha büyüktür.Erkekler daha parlak renklidir.
    Bakım: Yaprak yemler ile Salamura karides ve kankurdu gibi canlı yemlerle yapılacak karışık beslenme balığın rengi açısından çok önemlidir.Kaliteli yemler kullanılmalıdır.Güneş ışığı balığın rengini gösterebilmesinde etkilidir.Diğer rainbowlarla karma bir akvaryumda bakılabilir.Sık sık kısmi su değişiklikleri yapılmalıdır. turkeyarena.net
    Üretim: Yumurta yayarak ürerler.Üretim akvaryumuna küçük miktar tuz atmak faydalı olacaktır.Sıcaklık 28 C olmalıdır.Bitkilerin arasına yumurtalarını bırakırlar.20-30 adet yumurta olabilir.Yumurtlama döneminde anne ve baba balık iyi beslenmelidir.Yoksa yumurtlama olayı esnasında yumurtaları yiyebilirler.Gerekirse yumurtlamadan hemen sonra veliler üreme tankından kaldırılabilir.

Sayfayı Paylaş