Melanotaenia Lacustris(Turkuaz Rainbow), Rainbow-Gökkuşağı Balıkları

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Rainbowlar(Gökkuşağı)
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Turkuaz Rainbow
    Bilimsel Adı: Melanotaenia Lacustris
    Dağıtım: Asya, Yeni Gine
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Barışçı
    PH: 7.0-9.0
    Sıcaklık: 21C - 25C
    Maksimum Boy: 13 cm
    Ana renkler: Mavi, Gümüş, Sarı
    Cinsiyet: Erkekler dişilere göre daha iridir ve renkleri daha parlaktır.Erkeklerin dişilere oranla daha hızlı hareket ettikleri söylenir. turkeyarena.net
    Bakım: Yaprak yemler ve renklerin daha parlak olması açısından haftada bir kankurdu ve salamura karides gibi canlı yemlerle beslenmelidir.Akvaryum bol bitki ve kütük ile donatılmalı ve yüzeceği geniş alanlar sağlanmalıdır.Dişi balık, damızlık döneminde yosunlarla beslenebilir.Bu yüzden akvarumda yosunlar bulunmalıdır.
    Üretim: Yumurta yayarak ürerler.Üreme tankında uygun eşi bulabilmek açısından, bu tür 6-10'lu gruplar halinde akvaryuma konulmalıdır.Canlı yemler ve sıcaklık arttırılması ile üretime teşvik edilmelidir.Yumurtlama genelde sabaha doğru gerçekleşir.Veliler üretim akvaryumundan çıkarılmalıdır.Yavrular 1 hafta içerisinde yumurtadan çıkarlar.İlk aşamada yavrular infusoria , ilerleyen günlerde ise salamura karides ile beslenebilir.

Sayfayı Paylaş