Master İçin Asistanlık Türleri ve Sorumlulukları

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 12 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. EjjeNNa Administrator

Master İçin Asistanlık Türleri ve Sorumlulukları

Asistanlık türleri okuldan okula değişmekte, her okul bir veya daha fazla türde asistanlık sunabilmektedir. Bunlar arasında en çok rastlanılanlar Öğretim Asistanlığı (Teaching Assistantship), Araştırma Asistanlığı (Research Assistantship), ve Genel Asistanlık (Graduate Assistantship) olmaktadır.

Asistanların görev ve sorumlulukları da asistanlığın türüne göre değişmektedir. Öğretim asistanlığı (Teaching Assistantship) öğretim üyelerine verdikleri derslerde yardım etmeyi gerektirir. Araştırma asistanları (Research Assistantship) öğretim üyelerine araştırmaları sırasında kütüphane araştırması ve veri analizi gibi konularda yardımcı olurlar. Eğitim kurumları ve profesörler master öğrencilerini desteklemeyi kısa süreli ve az getirimli yatırım olarak görürler; dolayısıyla master öğrencisi olarak araştırma asistanlığı bulmak oldukça zordur. Genel asistanlar (Graduate Assistantship) ise belli bir konuya eğilmeyip, öğretim üyelerine ve bağlı oldukları departmana genel işlerde yardım etmekle yükümlüdürler. Özet olarak, asistanlar öğrencilere derslerinde yardım etmekten, öğretim üyelerine projelerinde yardımcı olmaya kadar birçok görev yerine getirirler.

Sayfayı Paylaş