Marine Edilmiş Taze Fasulye

Konusu 'Mutfak Bölümü' forumundadır ve Pelin tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. Pelin Super Moderator

Marine Edilmiş Taze Fasulye
    Malzemeler:
    • 1 kg ayıklanmış fasulye
    • 4 çorba kaşığı limon suyu
    • 6 çorba kaşığı zeytinyağı
    • 4 diş dövülmüş sarımsak
    • tuz (kitap da deniz tuzu diyordu)
    • dereotu
    Hazırlanışı:
    bir tencereye su koyup kaynatın. fasulyeleri doğrayıp (ben verev kestim) bu suda haşlayın. dereotu dışındaki diğer malzemelerle sos hazırlayın. fasulyeleri süzüp servis tabağına alın & üzerlerine sosu dökün. merine olması için 1-2 saat bekleyip dereotuyla süsleyip servis yapın.

2. Pelin Super Moderator

Marine Edilmis Izgara Kabak
    Malzemeleri:
    • 5 kabak
    • zeytinyagi
    • Knorr Kräuterlinge Gartenkräuter (Resimde bu baharatin görüntüsünü de ekledim fikir olsun diye)
    • sarimsak tozu veya ezilmis taze sarimsak
    • tuz, karabiber, pul biber
    Yapilisi:

1. Kabaklar temizlenir, yikanir, kurulandiktan sonra ortadan ikiye kesilir ve uzunlamasina yaklasik
    1 cm eninde dilim dilim kesilir.

2. Kesilen kabaklar genis bir kabin icine alinir ve üzerine zeytinyagi gezdirilir ilk önce, daha sonra diger baharatlar da eklenir ve harmanlanarak marinatin her yere yayilmasi saglanir.

3. 15 - 20 dakika bir kenarda bekletilir, ben bu arada pilavimi hazirladim.

4. Marine süresi bittikten sonra izgara ve ya normal bir teflon tavaya kabaklari dizelim ve arkali önlü kizartalim. Yag ilavesine gerek yok, sebzeler zaten suyunuda saldigi icin ve marinattada zeytinyagi oldugu icin hic gerek yok.

5. Kabaklari iki parti olarak kizarttim ve son partinin icine birkac cherry domateside ekledim ve tekrar tüm kabaklari tavanin icine aldim ki, sicak kalsin servise kadar diye. Afiyet olsun!!

Sayfayı Paylaş