Lunaris Cichlid-Lethrinops Lunaris, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Lunaris Cichlid
    Bilimsel Adı: Lethrinops Lunaris
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü-Senga Sahili
    Beslenme: Etobur-Vahşi yaşamda böcek larvaları ve planktonlarla beslenir.
    Mizaç: Yarı Agresif
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 25C - 28C
    Su Sertliği: Sert
    Zorluk Seviyesi: 3
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 20 cm
    Cinsiyet: Cinsiyet ayrımı zordur.Baskın erkekler daha renkli olacaktır.
    Bakım: Bakımı kolay değildir.Çok agresif türlerle birlikte tutulduğunda, oldukça ürkek bir balıktır. Akvaryumda bol kayalık alanlar oluşturulmalıdır.Yüzeceği geniş alanlar bırakılmalı, kısmi su değişiklikleri düzenli olarak yapılmalıdır.Akvaryumun orta yüzeyinde aktif bir balıktır.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır. turkeyarena.net
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş