Lige Aynen Devam, Avrupa Serbest

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Futbol Federasyonu Başkanı Aydınlar, suçlanan kişi ya da kulüplerin savunmalarının alınamaması nedeniyle herhangi bir karara varılamadığını duyurdu. TÜRKİYE Futbol Federasyonu, Yönetim Kurulu, tüm Türkiye’nin nefesini tutarak haftalardır beklediği şike kararını açıkladı. TFF, belgelerin yetersiz olması ve suçlanan kişilerin savunmalarının alınamaması nedeniyle, şike soruşturmasında adı geçen kulüplere herhangi bir ceza vermedi. Böylece Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1.Lig daha önce açıklandığı şekilde 9 ve 10 Eylül tarihlerinde başlayacak. Şike soruşturmasında adı geçen kulüplerden F.Bahçe ve Beşiktaş, Avrupa kupaları mücadelelerine aynen devam edecek.

M.Ali Aydınlar başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu’nun tarihi toplantısı dün saat 15.15’te İstanbul Swissotel’de başladı. Daha önce hazırlanan özel bir odaya geçen 15 kişilik yönetim kurulu, şike soruşturmasını yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından gönderilen dosyaları inceleyen Etik Kurulu’nun raporunu gözden geçirdi.

Saatler 17.58’i gösterirken basının karşısına geçen TFF Başkanı M.Ali Aydınlar, yönetim kurulunun kararını açıkladı. Halen soruşturma hakkında gizlilik kararı olduğu, bu yüzden adı geçen kişi ve kurumlara delillerin gösterilmediğini ve savunmaların alınmadığını vurgulayan Aydınlar, “Haklarındaki delilleri göstermeden kimseye ceza veremeyiz. Bu, adil yargılamaya aykırıdır. Bu nedenle gizlilik kararının kalkmasını, yani iddianamenin açıklanmasını bekleyeceğiz” dedi.

İşte Etik Kurulu’nun rapordaki sözleri
    “Kurulun çalışmaları sürerken konuyla ilgili olarak daha önce ifadeleri alınmayan kişilerin ifadeleri kurulumuza ulaştırılamamıştır. Bu nedenle somut bir iddianın doğru olup olmadığı bir şekilde değerlendirilememiştir.”

Sayfayı Paylaş