LG Optimus Black P970 Kullanıcıları Ana Konu

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Lg Optimus Black P970 Kullanıcılar Kulübü
    Optimus Black P970 Kullanıcılarının Buluşma Noktası
    A'dan Z'ye Komple Optimus Black P970 Teknik Rehber
    Teknik destek, sorunlar, çözümler, kullanıcı yorumları, oyun ve program tavsiyeleri...

LG Optimus Black, Android işletim sisteminin 2.2.2 versiyonuyla çalışıyor. Verilen bilgiye göre öğreniyoruz ki Android 2.3 sürümüne de güncellenebilecek. Standart Android kullanıcı arayüzü üzerine LG tarafından bazı geliştirmeler uygulanmış. Toplam yedi sayfadan oluşan ana ekran birçok widget uygulamasıyla dolu olarak geliyor. Her ne kadar daha ilk başta biraz karmaşa yaratsa da dikkatle inceleyip biraz kullandıktan sonra fark edeceğiniz üzere aslında pek çok fonksiyon elinizin altında. Cihazı satın alanlar uygulama yüklemekle uğraşmadan kullanmaya başlayabilirler. LG Optimus Black, haber sitelerinden banka uygulamalarına, sosyal servislerden müzik uygulamalarına kadar zengin içeriklerle yüklü halde geliyor. Kısacası, cihaz elinize geçtikten sonra anında ofis dokümanlarıyla çalışmaya başlayabilir veya Facebook’a girebilirsiniz, furkcell üzerinden satılan Optimus Black üzerinde tüm Turkcell uygulamaları da mevcut. Ana ekranda bulunan bir Android widget uygulaması arkaplanda çalışan uygulamaları kapatıp RAM’İ boşaltma işlevini üstlenmiş. Tek dokunuşla bu işlemi gerçekleştirebiliyor olmanız gerçekten büyük avantaj. Ayrıca bağlantıları açıp kapayabileceğiniz, üç kademeli olarak ekran parlaklığını ayarlayabileceğiniz bir widget uygulaması da sabitlenmiş.

Artı ve Eksileri

Artıları: 9.2 mm ince yapısı, IPS KCD 4.0 inç boyutundaki kapasitif dokunmatik ekranı, çift band 3G desteği, Android v2.2 (Froyo)işletim sistemi, 1GHz işlemcisi, Led flash, yüz tanıma ve coğrafi etiketleme destekli 5 MP kamerası, 30fps'de 720p video kaydı, görüntülü aramalarınız için 2 MP ön kamerası, Wi-Fi ve DLNA desteği, A-GPS desteği ve GPS alıcısı, dijital pusulası, ekranın hareket algılama, ortam ışığı ve mesafe sensörü, 3.5 mm kulaklık çıkışı, RDS destekli Stereo FM radyo, Akıllı ve sesli arama, DivX ve XviD video desteği, özel butonlarla kontrol, Adobe Flash 10.1 desteği, belge görüntüleyici.
    Eksileri: HD video kliplerde düzgün olmayan boy oranlaması, NOVA ekranında derin olmayan siyah dengesi, adanmış kamera tuşu bulunmaması, ses kalitesi bakımından hayal kırıklığı yaşatması.

2. OrKuN Well-Known Member

Not: cgty89 adlı üyeden alıntı

telefonda 4'' kapasitif ekran bulunmakta.ekran parlaklığı canlılığı ve dokunmatik kalitesi oldukça iyi.yeterli hassasiyete bence sahip.muadili olarak samsung galaxy s ve s2 var.onlar kadar iyi bir dokunmatiğe sahip.

5mp kamerası var.öndeki kamera ise 2mp.farklı ortamlardaki çekimleri oldukça başarılı. auto facus özelliği mevcut.kapalı ortamlardaki çekimleri iyi.
    çektiğim resimleri imgashack ve benzeri sitelerden upload etmeye çalıştım fakat ya ben beceremiyorum yada şuan sistemlerinde bir sorun var.şuan pek vaktimde olmadığından fazla uğraşamadım ilerleyen zamanlarda resimleride ekliyecem(imagashackta yükle işlemi bittikten sonra no files were uploaded diye hata vererek dosyayı yüklemiyor)

kamera menüsünde birr çok ayar var.iso dan makroya hareketliden panaromiğe kadar hepsi var.flashı da yeterli.sıfır ışıkta baya aydınlık fotoğraflar çekebiliyor telefon.

video konusunda bazı çekimlerde 720p de basıklık olduğu söyleniyor.benim dış çekim yaptığım videoda ben basıklık fark edemedim.kapalı ortamda yaptığım çekimde(diğer optimus black konusunda var)hafif bir basıklık söz konusuydu çekimde.

dış ortam çekimleri

cihazda 1ghz işlemci var.telefon hızı iyi fakat marketten yüklediğim hokey oynunda ara ara hafif donmalarla karşılaştım.arka planda çalışan programlardan olabilir.onun dışında hız konusunda bir sorun yok.

şarj konusunda 1500 lük pil var ama normal bir kullanımda 2 günü geçme ihtimali yok gibi duruyor.elime şarj aleti bugün geçtiği için gece fulleyip deniyecem ama şimdiye kadarki kullanımımda bu izlenimi yarattı.şarj konusunda yoğun bir kullanımda 1günü anca görür gibi.yani geceleri yine şarjda olcak telefon büyük ihtimalle.

internet bağlantı ve sitelerde dolaşmak oldukça keyifli.ekranı yan çevirdiğinde ekran dönme süresi oldukça kısa.p503 gibi değil.multitouch stabil bir şekilde çalışıyor.netten izlenilen videoları tam ekran gösterebiliyor.fakat mynetteki bazı videoları açmadı.şuan üstünde 2.2.2 v10a sürümü mecvuttu.herhangibir güncellemeyle bu sorun çözülürmü bilmiyorum ama bendeki sürümle bazı videoları(özellikle mynette)açmadığını gördüm.

arka kapak p503 tarzı ama daha sağlıklı.daha çok klipsi,kapağın oturacağı yer var.takıp çıkartırken çatır çutur sesler çıkıyor ama oturdumu sağlam oturuyor.bence kapağı daha güzel bir biçimde yapılabilirdi ama çok kötüde değil.kasa olarak sağlam bir telefon.eline aldığında sağlamlık hissi veriyor.ekranda aynı şekilde.

dış sesi ve konuşurkenki karşı tarafın sesi net ve yüksek.titreşimi iyi.bende şuan sony w705 var birde ama titreşimi berbat hiç hissedilmiyor cepte.ama optimus blackin titreşimi hissedilir derecede.

navigasyon htc lerde falan olduğu gibi çok stabil değil.direk uydudan bağlamak için baya beklemek gerekiyor sanırım.sanırım diyorum çünkü ben beklemeye sabredemedim 3-5dkdan sonra.sanırım navigasyon için yine bir 3g desteği şart.en azından hızlandırmak için.

genel olarak telefon gayet hoş bir tasarıma,iyi bir kameraya ve video çekimine,iyi bir wifi bağlantısına ve stabil bir internet gezintisine sahip.internete girdiğinde yavaşlık vs gibi sorunlar olmuyor.sadece bazı formatlarda dediğim gibi açmama sorunu oldu.eksisi olarak gözüme çarpan şeyler navigasyonun stabil çalışmaması,marketten indirdiğim oyunda bazı anlarda donma yapması(bunun nedeni şarjdan yeni çıkarmış olmam telin ısınmış olması da olabilir.çünkü ilk oynadığımda takılma yapmamıştı)

3günlük kullanıma dayanarak izlenimlerim bunlardır.dediğim gibi bu ilk ana başlık açma deneyimim olduğu için eksik yada yetersiz olabilir.sorular olursa bildiğimce ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Paylaş:

3. OrKuN Well-Known Member

Selam Arkadaşlar Optimusta Wifi ile modem görünüyor ancak şifreyi girip baglan dedigimde sürekli baglantı kesildi taranıyor bu ikisi degisimli olarak yazıyor bir türlü baglanmıyor bilen varsa acil yardımcı olursa sevinirim.

4. BaRıŞ Well-Known Member

sinyal seviyesi çok düşük olduğunda da bu şekilde yapıyor. Modeme yakın bir yerde deneyerek kontrol ediniz.

Sayfayı Paylaş