Leopar Danio, Sazangiller

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Daniolar-Sazangiller
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Leopar Danio
    Bilimsel Adı: Danio frankei
    Dağıtım: Güneydoğu Asya
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Kendi türü ve düğer türlere barışçıl.
    PH: 6.5 - 7.2
    Sıcaklık: 18C - 25C
    Maksimum Boy: 6 cm
    Ana renkler: Sarı, Siyah
    Varyansları: Teog Leopar danio ve zebra danio.Ayrıca, uzun sırt yüzgeçli ve kısa yüzgeçli varyasyonları da mevcuttur.
    Cinsiyet: Dişiler erkeklere göre daha yuvarlak bir vücut yapısına sahiptir.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Protein içerikli pul yem ve canlı yemlerle beslenmelidir.Her türlü küçük parçalar halindeki dondurulmuş gıdaları da kabul ederler. turkeyarena.net
    Diğer akvaryum balıklarına barışçıl bir balıktır.Hafif dekorlu akvaryumlar için uygundur.Bitkisiz çıplak akvaryumlarda da hoş bir görüntüsü olup, en az 8'li gruplar şeklinde sosyal bir grup oluşturulmalıdır.
    Akvaryumda orta-üst yüzücüdür.Genellikle üstte görürsünüz.Leopar danio uzun yüzgeçlere sahiptir.
    Üretim: Sığ bir akvaryum hazırlanıp, çiftler bu akvaryuma birkaç hafta önce alınmalıdır.Üretim akvaryumunda bol miktarda ince yapraklı bitkilerin olmasına dikkat edilmelidir.
    Yumurtlama gerçekleştikten sonra anne anne baba akvaryumdan alınmalıdır.Yavrular artemia ile büyütülebilir.

Sayfayı Paylaş