Latitude E4200 ekran sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar

Dell Latitude E4200 Laptop son bir haftaya kadar bi sorunu yoktu ama bir haftadır ekran ile ilgili problem var. notebook u açtığımızda ekran çok koyu bir şekilde açılıyor yazıları falan göremiyoruz windows' un açılış sesini duyuluyor açıldığında ise sadece msn' in beyaz kısımlarının parlamasıyla çok az görülebiliyor ekran. BIOS ekranı dahil olmak üzere pek bişey gözükmüyor.
    Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve çözüm için fikirlerinizi bekliyorum.

Şimdiden herkeze teşekürler....

2. ot-gu Genel Sorumlu

Sorununuz %80 LCD Invertörden, %20 LCD lambasından kaynaklanmaktadır...Servise göndermeniz gerekecektir

3. BaRıŞ Well-Known Member

arkadaşım aynı sorun bizim bi tanıdıgın bilgisayarında da olmuştu DELL 6400 vardı ondada laptop gayet güzel çalışıyor fakat ekran aynı senin anlattığın gib çok zor görünüyor ve çok karanlıktı servise gitti ve yapıldı sorun LCD INVENTOR dan kaynaklanıyormuş o değiştirildi ve sorun çözüldü

4. dellmi? New Member

Merhaba sorunu olan Baris arkadasim bilgisayarini servise gondermeden once teknik servisine telefon acarak waranty sistemini ogrenmelisin.eger bir gun sonrasi is gunu destegine sahip isen sana oncelikle telefonda destek verip bir kac test yaptiracaklar.daha sonra hata tespiti ve ardindan servisin yazilacak ve verdigin ev yada is adresine teknisyen yollayarak gerekli parca degisimi gerceklesecek.bunlari nerden mi biliyorum benimde bir dell marka bilgisayarim var sistem super ve teknik destek cok ilgili ve bilgililer.eve kadar gelerek parca degisikligi yaptilar ve bir kurus vermedim ve bilgisayari bir yere birakmak zorunda da kalmadim.simdi tikir tikir kullaniyorum.bende soylemesi...:)

Sayfayı Paylaş