Kral Cichlid-Fossorochromis Rostratus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Kral Cichlid
    Bilimsel Adı: Fossorochromis Rostratus
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü-Sığ Su
    Beslenme: Etobur-Sprulina pul yemler ve olgun balıklar için, kaliteli granül yemlerle besleme yapılmalıdır.
    Mizaç: Agresif
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 25C - 27C
    Su Sertliği: sert
    En Az Akvaryum Hacmi: 400 lt
    Maksimum Boy: 30 cm
    Cinsiyet: Cinsiyet ayrımı zordur.Baskın erkekler daha renkli olacaktır.
    Bakım: Bakımı kolay değildir.Çok agresif türlerle birlikte tutulduğunda, oldukça ürkek bir balıktır.Akvaryumun alt yüzeyinde aktiftir.Ürktüğünde hızla kuma gömülür.Yeni başlayanlar için uygun bir balık değildir.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir. turkeyarena.net
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş