Konyada Ne Nerde Yenir

Konusu 'Ne Nerede' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Konyada Ne Nerde Yenir
    konya havzan etliekmek, konya nerede ne yenir, konya lokantaları, konya restaurantlar

Konyada Ne Nerde Yenir
    Konya diyince akla ilk gelen etliekmek. Ben size Havzan etli ekmegi öneririm..

Nasıl gidilir: Meram Yeni Yol Havzan Yol sapağından sola dönün 200 metre ileride sağda göreceksiniz.

Eger ben hafif yerim hatta bir çorba yeter diyorsanız kesinlikle Zezem Çorba ya uğramalısınız.. 24 saat açık. Zemzemden yapılan şifalı çorba da var. Ben tuzlamasını öneririm gerçekten mükemmel.

Nasıl gidilir: Nalçacı Cd. Tanyeli Sit. Altı No:17/A Telefon: 0 332 236 7202

Farklı ve yöresel bir lezzet arıyorsanız önereceğim yer Tiritçi Mithat Evde hazırlanan tiritlerden çok farklı bir tat. Konya'da mutlaka tatmanız gereken bir lezzet. Yalnız bir hususu belirteyim Mithat Usta sadece tirit ikram eder.

Nasıl gidilir: Aziziye Camii civari, Mevlana'ya yakın.

Yine konyada meşhur bir lezzet Tandır kebabı(Konya kebabı) ve bunun için tek geçecegim adres Hacı Şükrü
    Hacı Şükrü, Konya’da 1907 den beri kebap yapan ünü yurtdışına çıkmış bir mekan. Servis 11:30- 15:00 arası yapılıyor, geç kalırsanız kebap bitiyor…

Nasıl Gidilir: Devri Cedid Mh. Cem Sultan CD. No: 23/A
    Telefon: 0 (332) 352 76 23

Sayfayı Paylaş