komik fikralarrr

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve YaRaLi CoCuQ tarafından 12 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

Hediye

Bir kadının bir süreliğine is seyahati için İngiltere ye gitmesi gerekmektedir. Kadının kocası esini havaalanına kadar götürür. Karisi: - "Teşekkür ederim kocacığım, senin için İngiltere den ne getirmemi istersin?" diye sorar. Adam güler ve yanıtlar: - "Bir İngiliz kızı istiyorum hayatim..." Kadın sessiz bir şekilde kocasından ayrılır ve yola çıkar. 2 hafta sonra adam karisini tekrar hava alanından almaya gider ve sorar: - "Hayatim gezin nasıldı?" Karisi: - "Teşekkür ederim hayatim çok güzeldi." Adam: - "Peki hediyem nerde?" Kadın: - "Ne hediyesi?" Adam: - "Hani bir İngiliz kız istemiştim ya..." Kadın: - "Haa hatırladım, evet elimden geleni yaptım, simdi biraz beklememiz lazım kız olup olmayacağını görmek için... !!!!"

Bu fıkrayı hiç duymamıştık ::)

Deliler hastanesinde bir grup deli, birbirlerine sürekli aynı fıkraları anlatarak gülerlermiş. Bir gün içlerinden birisi:

"Arkadaşlar biz hep aynı fıkraları anlatıp gülüyoruz. Biz bu fıkraları numaralandıralım, numarayı söyleyince aklımıza o fıkra gelir ve güleriz." demiş.

Herkes bir ağızdan tamam demiş. Fıkraları numaralandırmışlar. İçlerinden birini numaraları söylemesi için seçmişler.

Adam: "9" demiş, herkes hakır hakı gülmeye başlamış. "37" demiş, yine herkes gülüyormuş. 1 hafta sonra hastaneye bir deli daha gelmiş, koğuşa girmiş bakmış ki birbirlerine sayı söyleyip gülüyorlar. İçlerinden birine sormuş:

"Yahu arkadaş, siz neden birbirinize sayı söyleyip hakır hakır gülüyorsunuz?"

Adam durumu izah etmiş ve yeni gelen deli:

"17" demiş, herkes gülmüş. "39" demiş herkes yine gülmüş. "70" demiş. Bu sefer herkes daha fazla gülmeye başlamış. Adam demiş ki: "Neden buna daha çok güldünüz?" İçlerinden birisi: "Bu fıkrayı daha önce hiç duymamıştık."

Sahipsiz

Yargic, otomobil calmak sucundan sanik olarak karsisina getirilen Temel esordu:
    - Otomobil calmissin, bunu neden yaptin soyler misin?
    - Sahibi yok sanmistum...
    - Peki, sahibi olmadigi kanisina nereden vardin?
    - Mezarlugun onine parketmistu da...

Verimli

Bizim Temelin koyune bir gun ziraat muhendisleri gelmis butun koylunun tarlalarinda arastirma yapip tarlalarin verimini olcuyorlarmis.Sira Temel in tarlasina gelmis. Arastirmayi yapan muhendisler Temel e:
    -Temel senin tarlan cok verimli bu tarlaya 1 verirsin 5 alirsin demisler. Temel baslamis uzulmeye muhendisler:
    -Temel bunun nesi kotu? deyince: Temel:
    Neresi iyidir? Ben gecen sene buraya kaynanami gommustum der."

Piyano

Temel Laz oldugu icin kendinden nefret ediyormus. Amerikaya gitmis ve bircok ameliyattan sonra burnunu duzelttirmis, iyi sekilde Ingilizce ogrenmis ve meshur bir piyanist olmus. Birgun buyuk bir topluluga konser verdikten sonra seyircileri selamlarken on taraftan bir ses duymus:
    -Helal sana hemserum, cok iyi calayusun da!
    Temel: - Benim Laz oldugumu nereden anladin yahu. Halbuki Lazlara benzememek icin bir suru ameliyat oldum.
    - Nasil anlamayayim, demis adam. Butun piyanistler otururken sandalyeyi kendilerine cekerler, sen ise sandalyeye oturup piyanoyu kendine cekeyusun.

Ayni yerde

Temel uzun zamandir gormedigi arkadasi Cemal le Istanbul da
    karsilasinca :
    - Usak nasilsun pakayum?
    - Iyiyum...
    - Cocuklarin nasildur?
    - Onlar da iyidur.
    - Peki karin nasildur?
    Temel boyle sorunca Cemal in birden yuzu degisir...Temel
    arkadasinin karisinin gecen yil oldugunu hatirlayip hemen soyle der:
    - Yani hala ayni mezarda mi yatiyii?
    - Yani hala ayni mezarda mi yatiyii?

Adım y ile baslıyor

Adamın biri erkek çocuğun birini görmüş ve demiş ki;"Senin adın ne?Çok tatlı bi çocuksun.Dur dur sen söyleme ben tahmin edeyim ama baş harfini söyle demiş"
    Çocuk ta "Y" demiş.
    Adam başlamış Y ile başlayan isimleri söylemeye çocuğa sordukca çocuk kafasını sağa, sola sallıyormuş adam erkek isimleri saymayı bitirmiş kız isimlerini saymaya başlamış adam soruyor çocuk kafasını sağa,sola sallıyormuş adam sonunda dayanamamış oğlum yeter senin adın ne?demiş.
    Çocukta "yamazan"demiş.
    :):):):)

2. ShaDow_19 Well-Known Member

Güzel fıkralar ellerine sağlık ustaa :D
    Yanlız sana tavsiyem fıkraların isimlerini farklı renklerle yaparsan göze daha hoş görünür,,,

3. BaRıŞ Well-Known Member

güzel fıkralar var içlerinde

4. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

5. illegal_18 Well-Known Member

paylaşım için tşk.....

Sayfayı Paylaş